Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Pénztárcabarát és jó minőségű...

Pénztárcabarát és jó minőségű szóda / ásványvíz itthon? Melyik a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Szénsavmentes vizet a csapból iszunk, de a szénsavas vizet is kifejezetten szeretem, viszont:


1) borzalmasan zavar a pet palack szeméttermelés

2) kifejezetten gazdaságtalan megoldás zsugorokban cipelni a vizet


Van olyan megoldás, ahol (mondjuk) 50 ft körül kijön egy liter (jó minőségű) szénsavas víz?


– Ha pet palackban veszem, akkor (márkától függően) 100-150 forint / liter.


– A szódakészítő gép fancy megoldás, de nagyon gyér szódát készít (amit próbáltam), és viszonylag drága + helyet foglal.


– Ha házhoz szállíttatok "szikvizet" (szódát) akkor is min. 100-120 forint / liter.


– Én azt gondoltam a retro szódáspalackkal sima ügy, de nem! Az egyszeri palackvásárlás után is a legolcsóbb patronnal 130 forint / liter. Van bármilyen más ötlet?


Köszönöm!



nov. 27. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Nincs! Meg kell venni a patront, vagy marad az ásványvíz.

A 130/patron az jó ár szerintem...

nov. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Jo minosegu szodakeszito gep. Mi azzal csinaljuk
nov. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
A legtöbb szódagép esetén te tudod beállítani a szóda erősségét, de ha erősen szereted, akkor olcsó nem lesz. Egy előnye van, hogy nem kell haza hurcolászni a sok-sok kg vizet, és a pet palackokkal bajlódni. Ami jövőre már még nagyobb bajlódás lesz.
nov. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

" A szódakészítő gép fancy megoldás, de nagyon gyér szódát készít (amit próbáltam), és viszonylag drága + helyet foglal."


Hát nekem sima ócó sodastream van, elég erpset csinál. Pont olyat mint a bolti ásványvíz, de még erősebbet is, ha többet nyomok bele.


Kb. 60 liter egy patron, ami 5 euróba kerül (de vannak akik élelmiszeripari palackból töltögetik valahogy patronokat, ilyentől vettem egy félig töltött palackot a hegesztőmhöz).


De ha a bolti árral számolok, akkoris ez 33 forint/liter, amihez jön még a liter csapvíz ára.


Illetve a sodastream kevesebb helyet foglal, mint a 6 üveg ásványvíz, amit a feleség mindig beraktároz.

nov. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Pl. Szentkirályi, de nincs sok jel3entősége, olcsó legyen.
nov. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Sodastream
nov. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Aki egészségügyileg ihatja, a csapvíz tökéletes.
nov. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Gyerekek… Egyszer Aggteleken ittam forrásvizet, ami a kasztból jött. Az ám VÍZ volt! Emlékezetes. De a mély falusi apokás kutunkból is hasonló nyerhető, volt, hogy a vödörből ittam.
nov. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Úgy néz ki kijártad az utat.Én cserélem a szodát de felénk csak 80 Ft a másfél literes és max 150 méterre van a szodás.
nov. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"és max 150 méterre van a szodás."


És az istállószag érezhető még nálad?

nov. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!