Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért veszel ásványvizet,...

Miért veszel ásványvizet, ráadásul sokat, ha a csapból is kiváló minőségű víz folyik?

Figyelt kérdés
Hangsúlyoznám, hogy "ha" és nem "amikor", mert el tudom képzelni, hogy valahol ihatatlan.

2023. szept. 17. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szénsavasat szeretem, és az újfajta patronokkal nem mindig sikerül normális szódavizet csinálni. Ráadásul drágább is.
2023. szept. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt elfogadom.
2023. szept. 17. 13:05
 3/12 Ársapkás Alispán ***** válasza:
69%
Nálunk a víztorony belsejében volt már döglött galamb is.
2023. szept. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak bubisat veszek hasonló okokból, mint az első.

Illetve számoltam, osztottam, szoroztam, kb 15-20 év alatt térülne meg számomra egy szódagép, már persze, ha nem megy előbb tönkre. Ezen talán változtatni fog, ha jövőre bevezetik a betétdíjat a pet palackokra. A megtérülésen nem, de tovább növeli a velük járó macerát, úgyhogy lehet, jövőre beszerzek mégis egy szódagépet.

2023. szept. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A bubi miatt.
2023. szept. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert szeretem a buborékos vizet, nyáron hűtőből, jó hidegen.

A csapvíz nálunk elég rossz minőségű és a sima víz nem is oltja a szomjam.

2023. szept. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Izzadáskor nem csak vizet vesztünk, hanem ásványi anyagokat is. Én annyit izzadok mint egy ló alaphelyzetben is sajnos. Szokott lenni néha egy kis edzés is, ott is van veszteség. Télen ásványvízzel megoldom a dolgokat, nyáron lemegy a sportital is (és finom is). És szeretem a szénsavat is.

Régen ezt megoldottuk patronnal. Belecsavarta a szifonba az ember a pici fémpatront, ami jól lehűlt, aztán ment a szódavíz. Ha volt hozzá boleró por, már meg is volt a luxus.

2023. szept. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Erős izzadáskor sem árt, elismerem. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2023. szept. 17. 22:28
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én budapesti vagyok. A víz itt ízes, szagos... hát átlátszónak amúgy igen, abban legalább tényleg hasonlít a vízre, nem zavaros, meg biztos jó a minőség, elhiszem én. De ja, néha vágyom olyan vízre, ami íztelen szagtalan is 🤷‍♂️
2023. szept. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Én is budapesti vagyok, nálam, és ahol eddig ittam semmi baja nem volt a víznek, legfeljebb ritkán, amikor csőtörés volt, egy kicsit klórozták. Korábbi véleményekben sem panaszkodott senki az itteni vízre. Lehet, hogy csak arrafelé, esetleg csak nálatok olyan.
2023. szept. 18. 07:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!