Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A chinotto italt, amit Olaszor...

A chinotto italt, amit Olaszországban lehet kapni (ilyen citrusos ízű szénsavas üdítőt), miért nem árulják a bolthálózatok itthon?

Figyelt kérdés

Nem jönne be a magyaroknak? Szerintem itthon sokan nem is ismerik.

Lehet kapni spéci boltokban, ahol olasz cuccok vannak, de ott méregdrága. A San Benedetto-nál is kapható, mondjuk ott sem olcsó, de csak hatosával, és vagy futárszolgálat szállítja, minek természetesen van + díja, vagy személyes átvétel, de csak 1 helyen.

[link]

Pl. az Aldiban lehet kapni San Benedetto termékeket (nyilván máshol is, de csak ott tünt fel), de sajnos ilyen ízben nem.


Ti ismeritek? Vennétek, ha kapható volna a bolthálózatokban?


ápr. 11. 22:19
A kérdező szavazást indított:
Ismerem, nekem ízlett
Ismerem, de nem ízlett
Nem ismerem
14 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem, de nem vennék, mivel nem szeretem a narancs, mandarin ízű dolgokat. A citromot azt igen.
ápr. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig vadászok rá. Az Oktogonnál volt egy kisbolt ahol általában lehetett kapni, de majdnem egy éve nem jártam már arra. Illetve régebben a piacon is volt, konkrétan a Lehelen, de ott se jártam ezer éve. Úgy általánosságban érdemes a kínai boltokat nézni.
ápr. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1: kb annyira narancsos mint a kóla. Kollégák szerint jäger ízű. Elvileg keserűnarancs plusz fűszerek.
ápr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válazokat.

Van egy jellegzetes, markáns íze, nehéz lenne leírni, de gyógynövényes ízt is érezni, ahogyan a 3-as írja.

Itthon lehet kapni nem állandó jelleggel pl. Kofolát, ami megosztó, sokan nem szeretik (nemrég volt ezzel kapcsolatban itt egy kérdés), mégis árulják most pl. a Lidlben. Emiatt fogalmazódott meg bennem a kérdés, hogy akár ezt is árulhatnák kísérleti jelleggel. Lehet íroka az Aldinak, hátha. Bár nem élem bele magam.

ápr. 11. 23:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A Kofolát nem szeretem, de a horvátoknál kapható Cockta nagy kedvencem.
ápr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt meg én nem ismerem. Miben más, mint a Kofola?
ápr. 11. 23:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a Kofola nagyon gyógynövény ízű. A Cockta meg kb Donald rágó. Egy korty és fülig ér a szám :).
ápr. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
Régen lehetett kapni sima boltokban is, úgy látszik nem ment eléggé.
ápr. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A chinotto nem citrusos, hanem töményen keserű, mint a Jäger. Svájcban élek, egyszer vettem, majdnem visszajött, olyan bűnrossz :D
ápr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!