Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az emberek szeretnek alkoholt...

Az emberek szeretnek alkoholt inni? Miert?

Figyelt kérdés

Egyszeruen en nem ertem miert..bar nekem nagyon gaz a kapcsolatom az alkohollal, mert a szervezetem nem toleralja: probaltam mar vodkat, whiskeyf, pezsgot, bort de borzasztoan erzem magam masnap: 2 pohar froccstol sokszor hanynom kell, egy felesrol nem is beszelve. Raadasul amikor lefekszem aludni forog velem minden es utalom azt is, hogy nem vagyok a gondolataim ura.

Bar ez egy extrem eset, de ti hogy vagytok vele?



2015. nov. 22. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem vagyok másnapos, igaz, nem iszom rengeteget. De 3-5 felestől (ami nálam iszonyúan ritka, de előfordult már) nincs semmi.


A kedvenc alkoholjaimat szeretem inni (elő is fordul évi párszor), a többit nem.


Akinek nem jön be, az ne igyon, nem kötelező.

2015. nov. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:
100%

VÉleményem szerint leginkább kétféle okból isznak az emberek alkoholt:

1, Az élettani hatásai miatt (magyarán részegedni)

2, Gasztronómiai okokból (ugyanis a _megfelelő_ alkoholos italok igencsak alkalmasak arra, hogy az ízükért szeressék őket)


Az egyeshez hozzá lehet tenni, hogy azért, mert bizonyos körökben, meg életkorokban kb "elvárás". Ezekben az esetekben általában alacsony minőségű, rettenetes lőréket nyomnak magukba az emberek - alkohol fajtájától függetlenül, mert mindenből van sz@r, legyen az bor, sör, pálinka, whiskey, bármi más szeszesital. Ilyenkor általában inkább a mennyiség a lényeg.


A kettes verziónál pedig ugyanazt mondhatom fordítva: minden alkoholfajtából van baromi jó is, amiket érdemes megismerni. Ilyenkor nem lényeg a mennyiség, és az alkohol élettani hatása nem, hogy nem jó és nem cél, hanem egy szükségesen velejáró rossz, de ez van, ésszel és mértékkel nem lesz belőle baj, és a kulináris élményért megéri.

2015. nov. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert jókedvet csinál.

Aki sűrűn teszi, az nincs rosszul tőle, egyre jobban bírja.

Kitapasztalja hogy egyen előtte vagy hogy ne, meg mennyi az elég...stb.

2015. nov. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki, hogy van vele, én szeretek inni.

Egyszer voltam másnapos, amikor életemben először ittam, azóta nem, szerencsére nincsenek határaim, akkor állok le amikor már érzem, hogy hányingerem van, és minden visszajön ha még egyet iszok. Imádom mikor forogo minden, röhögök mindenen, mindenki haver, Mindenkit imádok, támcparkett ördög vagyok, a hangom olyankor szörnyűbb, mint eredetileg, de Eminemnek érzem magam.

Egy jó buli nálam fények, hangos zene, jó társaság, pia.

Ha érzem, hogy jozanodom vagy ráiszok, vagy ha már nem segít hazamegyek, mert olyankor kiállhatatlan vagyok, kezdek agresszív lenni, kapcsolok miket csináltam, belekotok mindenkibe, mindenbe.

Épp ezért inkabb hazamegyek Mielőtt jozanodnek, mire hazaérek félrészeg vagyok, mire tisztul.a fejem ágyban vagyok.

Én szeretem ezt, megjártam azt az utat ami majdnem alkoholistává tett, de azóta szépen gyógyulgatok, már könnyedén megállok 1-2 felesnél, vagy egy pohár bornál, pezsgőnél.

Persze tudok bulizni már alkohol nélkül is, és már nem is bírok sokat inni, 3-4 feles Max és már alaposan megüt.

2015. nov. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ellazít, felpezsdít.

Finom.

Étvágy gerjesztő, vagy éppen digesztív (emésztést segítő) hatása miatt.

Gyógyszerként (torokfájás, száj fertőzés, gyomor rontás, megfázás)

2015. nov. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ridamov válasza:
Én csak a hatása miatt iszom. Alapvetően én egy elég búvalb*szott ember vagyok és még elég gátlásos is, de ha iszok akkor minden happy és tökre felszabadult vagyok. Sajnos nekem sokat kell inni hogy jól berugjak, viszont én sose vagyok másnapos. Tökéletesen tudom magam kontrollálni, mert megtanultam részegen gondolkozni. (Az elején volt egy két kis hülyeség amin csak röhögök és fogom a fejem XD)
2020. ápr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én szeretem mert jó kedvem lesz tőle, másnap semmi bajom tőle, egyedül a bajom az, hogy bármilyet titkot el tudok mondani pár deci pálinkától és fél liter vodkától:DD
2021. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!