Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Csapvízzel miért olyan rettene...

Csapvízzel miért olyan rettenetes ízűek a szörpök?

Figyelt kérdés

Sajna egy ideje alig van pénzünk szénsavas ásványvízre, szóval kénytelenek vagyunk csapvizet inni.

Nos, a csapvíz önmagában (tisztán) is rosszabb ízű, mint az ásványvíz, viszont, ha szörpöt hígítok vele, akkor olyan rossz ízű lötty lesz belőle, hogy ajjajj...

Nem az a baj, hogy túl kevés vagy túl sok szörpöt teszek bele, ha kevesebb megy bele, akkor még rosszabb, ha több, akkor meg nagyon édes, de ugyanúgy borzalmas az íze.

Persze ugyanezek a szörpök szénsavas ásványvízzel nagyon finomak. Mi az oka, hogy csapvízzel ilyen rosszak? Lehet neki csinálni valamit, hogy csapvízzel is jó ízűek legyenek?



ápr. 29. 20:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
A szénsav elnyomja a szörp szar ízét
ápr. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%
már vízre sincs pénz...? :(
ápr. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%

Próbálj forralni 10 percig egy nagy adag vizet es azt lehuteni. Ha az sem izlik jobban akkor meg kell szokni.

Sose ittam palackozott vizet az elmult 26 evemben es tökre élek

ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%
A csapvíz önmagában milyen?
ápr. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Pedig úgy a jó
ápr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
48%

Ha nem akarsz komolyabb víztisztítót, kell legalább egy kancsós.

Az aktív szén megköti a klórt és a szagokat, mellékízeket.

A szűrőbetétek tartalmaznak ioncserélő gyantát, a vízkövet képező Ca / Mg ionok cseréjére, az pedig elveszi a meszes ízhatást.

ápr. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Valószínűleg a szörp nem jó. Én is csapvízzel vagy szódával szoktam inni, nem érzem, hogy rosszabb lenne a sima víztől
ápr. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
37%

"Sose ittam palackozott vizet az elmult 26 evemben es tökre élek"


akkor gyere ide, itt szép sárga a víz...olyan helyen én se vennék, ahol jó víz jön a csapból...

ápr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
Milyen szörp? Nekem a Piroska volt borzalmas ízű csapvízzel, aztán rájöttem, hogy a szörppel van a baj.
ápr. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
34%
Az édesítőszert érzed.
ápr. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!