Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hány napig áll el a tea?

Hány napig áll el a tea?

Figyelt kérdés
ilyen időben már nem kivánom a forró teát, hagytam kihülni és szóbahőn iszom. 3 kettő literes palack tele van most, meddig áll el ez igy lezárva? (hűtőbe nem fér). egy hétig jo lesz? mert ha igen csinálnék egyszerre többet, nem kell naponta főzögetni.

2012. márc. 25. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

az a baj hogyha megcukrozod az erjedni fog elég hamar,1-2 nap.

nem lepődj meg ha szisszenni fog :D

2012. márc. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
édesítővel van. ugyis?
2012. márc. 25. 20:19
 3/12 anonim válasza:
1-2 napig még ihatod, de utána elég állott íze lesz
2012. márc. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
a tein kicsapódik a tetején már másnap, a műanyag palackban pedig megpimpósodhat a 3. nap után. Szerintem legalább minden másnap főzzél frisset.
2012. márc. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
ja és ne cukrozd meg előre
2012. márc. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tetro ***** válasza:
miért nem főzöl minden nap teát? nincs 15 másodperced bele rakni a filtert?
2012. márc. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi. akkor inkább minden másnap főzök. és ha sikerülne hűtőbe raknom akkor sem csak eddig áll el?
2012. márc. 25. 20:26
 8/12 M_M ***** válasza:
Legfinomabb "hidegen" szerintem a borsmenta tea. Olcsó, cukor-citrom nélkül is isteni, és a legjobb (egészségesebb) üdítő. Az is megrohad hamar, úgyhogy érdemes minden nap frissen főzni (pár perc alatt megvan). Én lefőzök napi 2 litert, nyáron is azt iszom. Sajnos az íze ha 1 napnál többet áll, akkor már érezhetően ihatatlan. Ha mindenképpen több napra akarsz készülni, akkor nem a legegészségesebb-finomabb megoldás, de instant ice tea porok... no az nem rohad meg, és csak amikor inni akarod, akkor beleöntöd, rá a víz, összerázod az üveget, és kész.
2012. márc. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Phoney ***** válasza:

Inkább cukrozd, mert annyival nehezebben romlik. Az erjedés még a jobbik eset.


Nekem megmarad néha cukrozatlan tea másnapra, de még átforralva is hányinger. Inkább ne csinálj egyszerre többet.

2012. márc. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi. van 15 másodpercem belerakni, csak épp orak nincsenek, hogy kivárjam mig kihül, és esetleg még hüteni is.
2012. máj. 17. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!