Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Tejes tea, szerintetek?

Tejes tea, szerintetek?

Figyelt kérdés

Ittatok már teát tejjel?

Ha igen akkor milyen íze van, finom vagy nem?

Milyen teafilter kell hozzá? Nekem csak gyümölcsös van itthon ezért nem akarom kipróbálni mert az meg lehet nem jó hozzá.



2012. ápr. 12. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
En sima Earl Grey teafuvel probaltam, haat nem rossz , kremesebb ize van.Gyumolcsos teaval en ne probalnam ki, de Te tudod!De nekem a tej nelkuli verzio jobban bejon:)
2012. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Imádom!

Csak fekete teából jó. És csak egy pici löttyintésnyi kell bele. Tehát pl. egy kétdecis pohárnyi teába úgy 5 evőkanálnyi mennyiség.

2012. ápr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Snapette ***** válasza:
69%
A fekete teát szokták tejjel, inni, nekem speciel ízlik, de ki kell próbálni. Én bármilyet megiszok tejjel, de a feketét szokták hagyományosan.
2012. ápr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Nekem nem jött be a tejes tea. Igaz a kávét sem szeretem mézzel :)
2012. ápr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát kipróbálom mindenképp. Eddig én is jobban szeretem tej nélkül, de tejjel még nem próbáltam.
2012. ápr. 12. 21:17
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A tea tejjel csak akkor jó, ha fekete (izesités nélküli) teát használsz, erösre készited (legalább 1 filter vagy 1 teáskalál tea egy pohárnyiba) és kevés tej. Akkor hasonló jellegü, mint a kávé kevés tejjel. Nekem izlik, de nem mindenkinek esete.
2012. ápr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Ittam már. Angolok készítették fekete teafilterrel és tej mellett raktak bele egy kis cukrot is.

Valóban krémesebb íze van, de nekem nem ízlik, nem szeretem.

Amikor mondtam nekik, hogy mi van, hogy mézet rakunk bele, szörnyülködtek. :D

Az oroszok állítólag lekvárral ízesítik a teát.

2012. ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem sokkal inkább illik a teához a tej, mint a citrom. Én inkább tejjel iszom a teát, mint citrommal. Gyümölcsös ízesítésű vagy gyümölcsteához szerintem se a tej, se a citrom nem illik.
2012. ápr. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Orosz Krisztina válasza:
83%
Én inkább maradok a citromnál. Nekem nem jött be.
2014. febr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
38%
Kicsit késői ez a válasz, de én nagyon szeretem a tejes teát. Egészen addig citrommal ittam, amíg iskolában egyik országismeret órán nem kóstoltuk meg tejjel. Igaz, akkor hányingerem volt kicsit, mert cukor viszont nem volt benne :D De itthon kipróbáltam cukrosított verzióval, és nekem nagyon ízlett! Nos...igazából én minden teát képes vagyok ilyennel inni, ha éppen elfogy az Earl Gray, akkor gyümölcsössel is akár, vagy zöld teát, de hársfavirágteát is tejjel szoktam inni. Nem egy fél bögrényi tej kell bele, mégis szerintem jobban illik a teához a tej, mint a citrom. Hogy őszinte legyek, én a citromos verziót nem szeretem most már annyira.
2015. aug. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!