Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A teáknak hidegen is megmarad...

A teáknak hidegen is megmarad a hatásuk?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek teázni, de ilyen forróságban nem igazán esik jól a meleg tea. Arra gondoltam, hogy csinálok egy nagyobb adagot, 1,5-2 litert (csalánból,mentából,zöld teából), jól behűtöm, becitromozom, és úgy iszom.

De vajon így is megmarad a vízhajtó,emésztésserkentő tisztító hatásuk?



2012. jún. 20. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, megmarad. Én is ezt csinálom. Ma például a tegnap elkészített és hűtőbe tett zöld teát isszuk. Este készül a holnapi adag:Jobb mint a bolti, tudod mi van benne és sokat lehet így spórolni.
2012. jún. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
na akkor én is így fogom csinálni, köszi!:-)
2012. jún. 20. 11:48
 3/5 Phoney ***** válasza:

A forró tea a hőség elviselésének régi, jól bevált eszköze. Elsőre hihetetlen, de érdemes kipróbálni.


Egyébként a tea hatóanyagai hidegen is működnek.

2012. jún. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyat is csinálhatsz, hogy ha kihűlt a tea, akkor berakod szódásszifonba, és nyomsz bele szénsavat. :)
2012. jún. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

arról már én is hallottam, hogy nyáron a forró italoknak tulajdonképp hűsítő hatásuk van, de mégis jobban esik most a hideg ital.

sajnos szóda szifonom nincs.

amúgy pont most kortyolgatom a hideg citromos teát, nagyon fincsi!:-)

2012. jún. 20. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!