Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Milyen kávéfőzőt érdemes...

Milyen kávéfőzőt érdemes venni otthoni használatra?

Figyelt kérdés
Otthonra kéne nem túl drága kávéfőző, mert az instant kávékat nem nagyon szeretem. Sajnos az a tapasztalatom, hogy az olcsó kávéfőzők nagyon rossz kávét főznek, amik meg már jók azok nagyon drágák. Ráadásul nincs lehetőség kipróbálni vásárlás előtt, találomra meg nem szeretnék venni. A kotyogót próbáltam mint alternatív megoldást, de a gumi tömítőgyűrű íze mindig belefőtt a kávéba. Ha valaiknek van ötlete írjon! Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. nov. 4. 10:55
1 2
 1/11 Nikolett_'90 válasza:

Szia, kedves Kérdező!

Mi nemrég vettünk kávé főzőt, nekünk se vált be a kotyogós. :S

Én a Szarvasi kávéfőzőt ajánlom. Nem drága, mi a neten vettük 16-ért. Finomat főz, és nem gagyi. A szüleim is ezt használják, már sok sok éve, és semmi probléma nincs vele.

Tapasztalatunk az az, hogy nem szabad venni olyan kv főzőt ami (ha pl. bemész a Tesco -ba, ugye ott ki vannak rakva), s ha megemeled őket, pille könnyűek. Nos, azok annyit is érnek. Én a Szarvasit ajánlom,probléma még nem volt vele, nem gagyi és elég jó. Itt a linkje, ilyen van nekünk:

Ez itt: [link]

2012. nov. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyébként a Szarvasiaké volt a több évtizedig piac-vezető Autopressz kávéfőző is. Volt neki gázonfőzős és villanyos kivitele is. Nagyon sok helyen még mindig azt használják.


Mondjuk én személy szerint a gázonfőzős kotyogót használom (ha nagyon lassan jön át rajta a víz, akkor finom kávét főz), nekem nem volt bajom a gumi-ízzel.

2012. nov. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 doboszoli ***** válasza:

Ha a funkcionális értékét nézed, én is a szarvasi elektromosra szavazok.

Sajnos, a "békebeli" kotyogókat, amiben valóban volt egy súlyszelep,(az volt a kotyogó) már felváltotta a direkt átfolyású utánzat. A benne főtt kávé, óborzalom.

A szarvasi típusú 10 ezer alatt megvehető, kis, és nagy adag is főzhető vele, hosszú évekig elszolgál.

A kapszulást, meg egyéb "úri huncutságokat" meghagyom a sznoboknak.

2012. nov. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi ilyet használunk, nagyon finom kávét főz. A régi, hagyományos kotyogót én sem szerettem, de ez nagyon bevált, itt egy kép róla :)


[link]


DeLonghi a márkája.

2012. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A szarvasi jónak tűnik, elég jókat olvastam róla fórumokon. Lehet, hogy kipróbálom.

A kapszulás gépektől én is idegenkedek.

Az utolsó is érdekesnek tűnik, biztos jobb mint egy sima kotyogó.

2012. nov. 4. 18:52
 6/11 A kérdező kommentje:
Ittam már egyszer egy rendezvényen ilyen kapszulás kávét. Nem volt rossz, de nem ér fel egy igazán jó főzött kávéval.És ami leginkább zavar, hogy nem tudom, hogy miből van (ez amúgy igaz az instant kávékra is, némelyiknek az íze nem is hasonlít a kávé ízéhez).
2012. nov. 7. 12:41
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk a fentiekből kiindulva nem biztos, hogy amit te a "kávé ízének" élsz meg, az valóban az... de talán azt nem is kapod meg egyszerűen... Gondolom, már választottál gépet.
2012. nov. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én ezt tudom nagyon ajánlani: [link]

Közel egy éve használom, és szuper kávét lehet vele készíteni. Mindig szerettem volna egy gépet, amivel olyan kávét lehet készíteni, mint a legjobb kávézókban.:)) Ezek ára iszonyú magas. Ez egy jó ár-érték arányú gép. Nem egy átlagos kávét készít, hanem igazi krémes (crema) italt. Tényleg hasonlít a minőségi kávéitalhoz, ami így néz ki. [link]

Nem fogod megbánni, és húsz ezer körül meg tudod venni.

2012. nov. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz pár véleményt róla: [link]

Itt vannak az árak: [link]

Itt is van két jó értékelés: [link]


Vedd meg, nagyon jó lesz!:))

2012. nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utánanéztem elég alaposan, 25 ezer körül nekem a Philips Saeco HD8323/09 nevezetű gép tűnik a legjobbnak. Ennél olcsóbban presszógépen nem igazán kapni, vagy túl gagyi, vagy nem presszókávét készít. A szarvasi sem presszógép, átfolyós szerkezet, hosszúkávét készít, viszont én is ittam már ilyenből és nem volt rossz (habár a presszókávé minőséget meg sem közelíti).
2012. nov. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!