Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol és milyen pálinkafőzőt...

Hol és milyen pálinkafőzőt érdemes manapság vásárolni? (Házi használatra. ) Neked milyen van?

Figyelt kérdés

Nagyszüleimnek volt, de kölcsönadták rokonnak, akitől hiába kérem, nem adják vissza, vagyis letagadják, hogy náluk van. Unom már. Eldöntöttem, hogy veszek egy újat. De nem értek hozzá, nem tudom mire kell odafigyelni. Ezért kérnék tanácsot.


Változó mennyiségű gyümölcs van a kertünkben. Annyi mennyiség sosincs, hogy érdemes legyen elvinni kifőzetni, mert ott csak összekevernék más anyagával, na az felejtős! Viszont keletkezik annyi gyümölcsfelesleg, amit már kár kidobni, befőzni se lehet mindet...

Ezért lenne jó egy saját, kisméretű főző. Nem tudom azt se, hogy milyen méretűek vannak, vagy hogy van ez. De legjobb lenne tényleg kis adagokat kifőznöm, és ehhez fajtánként külön gyüjteném a gyümölcsöt, már amiből több van.


Mit javasoltok?



2012. aug. 31. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Iszonyatosan macerás dolog az otthoni pálinkafőzés, 50 liter cseresznyéből lett idén nekünk 10 liter pálinka, kb. 16 órát vett igénybe a kifőzése, otthoni viszonylatban profinak számító vassal.
2012. aug. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Itt most nem a macera a kérdés, hanem hogy miféle főzőt érdemes venni...


1#-es! Te hol vetted "otthoni viszonylatban profinak számító vasadat", és milyen???


Úgy döntöttem, hogy rászánom az időt, pénzt és macerát, ez a kérdéskör nem foglalkoztat, csak csupán a fenti!

Ha belegondolsz mindennel macera van.

Ott a sok cseresznye, ha mondjuk lekvárt főzők belőle, ahhoz is kell vagy 16 óra macera. Át kell válogatni, meg kell mosni, egyesével kimagozni, mert én bizony nem fogom a kukacosat is beletenni! ledarálni, főzni, főzni, kavarni és folyton mellette álldogálni, fogy a gáz ezerrel, drága cukrot hozzátenni, hogy elmaradjon, üveget mosogálni, holt fáradtam üvegbe töltögetni, dunsztba cipelni. Mennyivel egyszerűbb pálinkának főzni, nem kell annyira válogatni, lehet géppel is magozni, nem kell darálni, stb.


Mindennel meló van! Még egy túrós buktával is mennyit kell vacakolni, mire kész lesz. Persze egyszerűbb és olcsóbb megvenni a boltit. Na de amikor mindenféle térfogatnövelővel van tele a bukta, színezőanyaggal kevert cukorszirupot árulnak lekvárként, vagy megvesszük hatszoros áron a bolti pálinkát, ami ki tudja milyen kutyult gyümölcsből készült...

Szóval nem köszi.

Nekem van időm és kedvem, hogy sok házi dolgot készítsek. Más meg vegye meg az előregyártott kétes eredetű dolgokat, aztán majszolja a nagy unalmában a tévé előtt, nem vagyok én a fogyasztói társadalom hithű fanatikusa.

Amihez van kedvem, alapanyagom, azzal szeretek foglalkozni, és ha van rá pénzem, akkor rászánom. Most így vagyok a gyümölcsökkel. Sok van, ránkrohad, tele a fagyasztó (az is csak eszi az áramot), tele az összes befőttesüveg. A maradékból pálinkát szeretnék készíteni, mert utálom kidobni azt, ami megterem a kertben. Amíg van rá időm+pénzem, addig nem érdekel, hogy mások szerint megéri-e vagy sem. Ezt túltárgyaltuk.

A rabló rokonnal nincs kedvem tovább vitázni az őseim pálinkafőzőjéért. Ezért most egy új beszerzése a következő lépés, mely előtt megtorpantam, mert egyelőre nem értek hozzájuk.


Aki ért hozzá, írjon!

Köszi.

2012. aug. 31. 14:23
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Lehet hogy hülyeség amit mondok, de azért leírom. Szerintem érdemes lenne keresni egy bádogost és megcsináltatni vele.Nekünk van egy kb 20 éves főzőnk amit egy bádogos ismerős csinált anno, azóta abba főzzük a pálinkát. Megcsinált hozzá mindent és évente főzünk vele pálinkát. Ha kis időt rászán az ember biztosan talál olyat aki készít pálinkafőzőt.

Én viccnek tartom amit áruházakban látok, 150e Ft-tól kezdődnek a főzők amik nevetségesen kicsik, valamint abban sem vagyok biztos hogy tartósak mivel tömeggyártásban készülnek, de ez csak az én véleményem.

2012. aug. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, úgy érted, 20 éve csináltattatok egy pálinkafőzőt, hátha egyszer majd legális lesz a főzés, és mióta legális, azóta főzitek otthon. :P
2012. okt. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
xD
2012. okt. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Állítólag Szlovéniában lehet kapni családi méretű lepárlót, és mintegy 100 000.- Ft-ból jön ki.Nézzél szét a honlapokon is, javaslok egy meghirdetett jó használtat.
2012. dec. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!