Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A legenda úgy tartja, hogy...

A legenda úgy tartja, hogy egy igen neves hölgy hozta be a teát Angliába. Ki volt Ő? A tea néhány év alatt kiszorította az addig elterjedt reggeli italt, melyet kicsik és nagyok is fogyasztottak. Mi volt ez az ital?

Figyelt kérdés

2012. nov. 5. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Terézanya volt a neves hölgy, és kumisz volt az addig fogyasztott reggeli ital.
2012. nov. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek szerint az 1600-as évek közepén került be Angliába keletről, ill. az indiai-angol gyarmatokról a tea, először csak d.u. itták, később már "tea-házak" nyíltak, és a nap bármely szakában fogyasztották.

2012. nov. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ez az :) (utolsó) én is ezt találtam konkrét nevet nem. első: Teréz anya 1900-as években hogy vitte be ha már 1600-1700-ban teát ittak az angolok??
2012. nov. 6. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:

1-eske csak viccelt.

Annyiban igaza van, Teréz anya eléggé szép kort megért, de ennyit azért nem. Másrészt a kumisz az ősi nomád népek (köztük a magyarok, mongolok) kancáinak tejéből készült ital, de tudtommal Angliáig nem jutott el.

2012. nov. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
akkor nem köthető ember nevéhez vagy csak én nem találom?:)
2012. nov. 10. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!