Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Lehet bajom a kávétól 15 évesen?

Lehet bajom a kávétól 15 évesen?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és reggelente szoktam inni egy espressót amit felöntök ugyanannyi tejjel.(Reggelihez) Ebéd után is szoktam inni egy ugyanilyen kávét. Rendszeresen sportolok(heti4x),pulzusom majdnem mindig 60/perc.,vérnyomásom is teljesen rendben van. Lehet ettől bajom?? Előre köszönöm a válaszokat :)

2012. nov. 20. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogy lehet-e bajod, arra kockázatos válaszolni, ahhoz az orvosodat kérdezd, de mint barista, annyit mondhatok, hogy szerintem nem illő 15 évesen, viszont én nem féltenélek, ha napi 2 espressot tolsz be. Az, hogy mennyi hozzá a tej, mindegy.
2012. nov. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát ez még mindig jobban hangzik, mintha nyakalnád az energiaitalt, mint a többiek.
2012. nov. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem. Egy espressó kb. annyi koffeint tartalmaz mint 6 dl kóla. Az agyi erekre kifejezetten jótékony hatást gyakorol.

A mérsékelt kávé fogyasztók (kb. napi 3) egészségesebbek, mint akik nem fogyasztanak kávét.


[link]

2012. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Az energiaitalt rühellem, kávéból pedig nem szart iszok meg nem azért hogy menő legyek. Általában a szomszédos olasz étterembe megyek. Még egyszer köszönöm a válaszokat !!
2012. nov. 20. 14:38
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

*Nem. Egy espressó kb. annyi koffeint tartalmaz mint 6 dl kóla. Az agyi erekre kifejezetten jótékony hatást gyakorol.

A mérsékelt kávé fogyasztók (kb. napi 3) egészségesebbek, mint akik nem fogyasztanak kávét.


Részigazságok.

1. Az egészségére valamit adó ember nem iszik meg napi 2x6 dl kólát.

2. 15 évesen napi 2 kávé elég durva, még akkor is, ha felnőtteknél akár 3 is elfogadható.

3. Többek közt a kávét okolják a hasnyálmirigyrák kialakulásáért (persze hosszú távon fogyasztva). Ahogy semmi másra, erre sincs 100%-os bizonyíták, de arra sincs, hogy nem ez okozza.

4. Hogy az agyi erekre milyen hatással van a kávé, azt az agyi erek állapota dönti el, és senki nem lát a kérdező fejébe, azt meg végképp nem látja, mi lesz 20-30 év múlva.

5. Ugyanígy nem mindenki szívére van jó hatással. Egyénileg látszik és hosszú távon.

6. A kávéfogyasztás és az egészség között nincs olyan összefüggés, amit sugallani próbálsz, magyarul: a kérdező nem lesz egészségesebb, ha iszik kávét, és nem lesz beteg, ha leszokik róla. Az, hogy statisztikai összefüggés van, csak annyit jelent, hogy a kávéfogyasztók életmódja eltér a kávét nem fogyaszókétól, és nagy általánosságban ennek pozitívabbak a hatásai. (Egyébként ez a teafogyasztásnál is megfigyelhető.)

2012. nov. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt a sok butaságot még hány helyre másolod be? :)
2012. nov. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem baj, de nem is egészséges :) Mértékkel.
2012. nov. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kávé ilyen fiatalon szerintem nem jó. Sok idős embernek (részben) a kávétól van magas vérnyomása.
2012. nov. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kávé alapvetően egészséges, legalábbis a legújabb kutatás szerint. Nyilván mindenkinél más, de 400ezer embert vizsgáltak tíz éven keresztül, és a végén az derült ki, hogy a kávéfogyasztókra kimondottan jótékony hatással volt a kávé, az esetleges egészségügyi problémáik inkább egyéb életmódbeli szokások miatt alakult ki (túl sok vörös hús, cigaretta, stb).


Szerintem napi két kávé tejjel teljesen ok, habár valóban én is úgy nőttem fel, hogy a kávé gyereknek nem való, de akkor kólát se igyon.


Ha rendszeresen sportolsz, és a kávédba nem teszel sok cukrot, akkor még akár egészséges is lehet, de ennél többet szerintem nem érdemes.


Azért ha biztos választ akarsz, akkor érdemes egyszer egy orvost megkérdezni, vagy interneten utánanézni a legújabb kutatási eredményeknek.

2012. nov. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!