Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ez kávé függőség már?

Ez kávé függőség már?

Figyelt kérdés

Szóval 1-2 éve kezdtem el kávézni (most 19 vagyok), de nem azért iszom a kávét, mert kell, én csak a hatását élvezem, amikor kezd leülni a hangulatom, vagy csak kicsit fáradt vagyok akkor bedobok 1 kávét és minden jobb lesz, de csak akkor, amikor így érzem magam. (Suliban nem is szoktam, sőt reggel sem, csak délutánonként)


Ha nem iszok, akkor sincs semmi gond, max 1 kicsit fáradtabb leszek (kb 6 órákat alszok hétköznap), de a szívemet néha érzem hogy lüktet, szaporábban mint normál állapotban, és szívroham vagy ilyesmit nem szeretnék.


Ez most akkor egy függőség, amiről le kellene szoknom, mert rossz vége lesz?



2013. jan. 27. 19:26
 1/3 anonim válasza:
talán azért lüktet és ver gyorsabban mert koffein van benne nem?...olyan mint az energia ital abban is van és azért isszák általában a kávét mert felpörget azért ver gyorsabban a szived :)
2013. jan. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
oh nem mondod? csak régen akármennyit is ittam nem volt semmi érezhető hatása, most meg egy kicsitől is érzem, de mind1 nem ez volt igazából a kérdés :/
2013. jan. 27. 21:35
 3/3 anonim ***** válasza:
A kávé nem okoz erős függőséget. Néhány nap komoly fejfájás árán teljesen le lehet szokni róla, csak sokan azt a néhány napot se bírják ki, pedig azt át lehet vészelni fájdalomcsillapítóval is, ha már kell valami. Vagy bármelyik orvos megtámogatja, hogy leszokj. Nem kell egy hét!
2013. jan. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!