Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Főzöd vagy forrázod a teát?

Főzöd vagy forrázod a teát?

Figyelt kérdés

2013. febr. 10. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Anyum mindig főzte, de valahogy, mióta van vízforralő a koleszbn, átszokta a forrázásra...
2013. febr. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A vizet megmelegítem egy teafőző kancsóban és amikor már meleg, akkor bele teszek 2 tea filtert és olyan 3-5-percig áztatom benne, majd kiveszem a filtereket és ihatom is a teát.
2013. febr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Forrázom.
2013. febr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a teát nem kell fözni. de minden használati utmutatoban forrázás van.
2013. febr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A vizet felmelegítem annyira, hogy még éppen ne forrjon, majd a csészébe rakott filterre öntöm és beborítom kb. 5-6 percre. Utána iszom minden egyéb nélkül (=cukor, citrom nuku)
2013. febr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy rá van írva, hogy forrázzuk. Viszont én főzöm, kipróbáltam így is úgy is, nekem sokkal zamatosabb, jobban kijön így az íze.

De látom mindenki forráz.

2013. febr. 10. 12:18
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok!

Nem forrázom, direkt kihangsúlyoztam, hogy meddig melegítem a vizet, és mit gondolsz, a filtert miért hagyom benne 5-6 percig?

Próbáld ki ezt is.

2013. febr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vannak teák, melyeket csak forrázni kell és vannak amelyeket főzni muszáj.
2013. febr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én is-is. Mostanában főzöm, mert többet iszunk, nincs kedvem több kört futni a vízforralóval, inkább fogok egy nagy lábost. Én mondjuk nem érzem a különbséget a kettő között, de biztos van:)
2013. febr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!