Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » 'Energiacsökkentett' italok...

'Energiacsökkentett' italok miért vannak?

Figyelt kérdés
Aki nem akar feleslegesen kalóriákat bevinni, és nincs gondja az édesítőszerekkel, annak inkább a light italok lehetnek megfelelőek. Aki pedig nem szereti/fél az édesítőszerektől, nem fog ilyet venni... Kérdés, akkor miért favorizálják a gyártók? Én személy szerint utálom az ízüket, emiatt nem iszom semmi olyat, amiben van, és sajnos sok gyermekkoromból ismerős ital is ilyen "kevert" lett már.

#ital #édesítőszer #üdítő #light #energia csökkentett
2013. júl. 15. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a dolog. A cukorhoz képest sokkal kevesebb kell belőle az édes ízhatáshoz. Tehát anyagot lehet spórolni vele, így költséghatékonyabb. 1 liter italban 150 gramm cukor, vagy 2 gramm édesítőszer? Melyik éri meg jobban?
2013. júl. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez megfordult a fejemben (a 'chipsadó' kijátszásával egyetemben), de akkor miért raknak bele cukrot egyáltalán?
2013. júl. 15. 22:39
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Mármint miért használnak ennek ellenére is glükóz-fruktóz szirupot? Hát mert nem mindenki vevő arra az igénytelen szar ízre, amit a szintetikus édesítőszerek adnak. Én kifejezetten kerülöm az ilyen italokat. A gyártók is tudják, hogy amíg igény van, azt ki kell szolgálnia $$$ miatt.
2013. júl. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem a legjobb analógia, de a Celeron processzorokhoz lehetne hasonlítani az édesítőszer-jelenséget. Olcsó, de a pórnépnek jó.
2013. júl. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem pl. nagyon jó, mivel cukorbeteg vagyok, így nem az a szutyok teljes édesítőszeres, hanem is-is. Rá van írva a szénhidrát, be tudom építeni étrendembe. Teljes cukrosból alig ihatnék valamennyit.
2013. júl. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#3: többek között én sem szeretem az édesítőszert, ezért nem is veszek olyat, amiben az van. Így én szemszögemből nézve mindegy, hogy valami csak "kicsit" vagy "teljesen" édesítőszeres, és szerintem ezzel más is így van (akik egészségügyi megfontolásokból tesznek így, azok is).


#4: de a 100% light még olcsóbb lenne, nem?


#5: érzed az ízén, hogy valami csak kicsit édesítős?


Egyébként köszönöm a válaszokat, repültek a zöldek:)

2013. júl. 15. 23:02
 7/10 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Igen, érzem az ízén. Mivel minimális cukrot használok, így mindent érzek intenzíven.
2013. júl. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Light os cuccoktól én is rosszul vagyok, teljesen más az ízük.
2013. júl. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#7: köszönöm! Mondjuk nem hiszem, hogy ez vezethette a cégeket az ilyen italok kiötlésekor...
2013. júl. 16. 00:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen így olcsóbb neki. Nézz meg egy édesítőszeres és egy cukros szörpöt, rengeteg a különbség árban.
2013. júl. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!