Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hogyan szokhatok le a Colárol?

Hogyan szokhatok le a Colárol?

Figyelt kérdés
Rászoktam majdnem egy éve a Colára ..nem a Coca colára hanem a Cba 99 Ft kolára..van mikor napokig nem veszek..De aztán megkivánom és elgyengülök és egészbap iszom..Ha iszok akkor napi 2 liter le megy..Most majdnem 4 liter ment le..Amikor iszom érzem hogy annnyira finom és hogy minden rendben van és megnyugszok tőle..igazábol nem akarok annyira leszokni rola mert olyan finom és mindekinek van valami káros szenvedélye amugy sem vagyunk tökéletsek de ha látom h puffaf a hasam tőle akkor nagyon ideges leszek magamra..... Egy kola szerető 22 éves nő

2014. máj. 22. 00:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ez nem olyan dolog, aminek hogyanja van. Mert míg zongorázni megtanulni egy hosszas folyamat, addig a TE problémádat úgy lehet megoldani, hogy NEM iszol többet. Sajnos olyan egyszerű a dolog, hogy te bonyolultabb megoldást fogsz keresni, azt fogod hinni, hogy ez egy folyamat, ami külön módszert igényel. Hát nem. Annyi a teendő, hogy többet veszed a kezedbe a palackot. Tudom, még mindig nem hiszed el, hogy ez az egyetlen megoldás.
2014. máj. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Én fiatalabb koromban nagyon imádtam a kólát. Aztán egyszer azt olvastam róla hogy hígítatlan formában olyan maró hatással bír mint a sósav. Akkor úgy döntöttem hogy inkább nem mérgezem magam még ezzel is. Néha ha félévente meg kívánom akkor iszok egy pohárral és kész. Nincs hozzá leírás hogy hogyan szokj le róla, te döntöd el hogy érdemes-e gyilkolni vele a szervezeted vagy sem.
2014. máj. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 lencsefőzelék ***** válasza:
43%
A cukor méreg. Közönséges méreg. És a kólában nem csak ez az egy gyilkos anyag van. El kell határoznod, hogy többé nem mérgezed magad. Ilyen egyszerű. Minden a fejben dől el.
2014. máj. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként tényleg hozzá lehet szokni, én is tudom. Volt, hogy majdnem minden nap megittam min. fél litert. (a suliba menet mindig light colát vettem)

Nem egy bonyolult dolog, ne vegyél többet. Most tényleg nem lehet erre mit mondani. Nekem is eltelt kis idő, utána már nem hiányzik. Nem vagyok az a nagy kóla ellenes, néha jól esik. De azért minden nap ennyit... gondolj bele, milyen színe van már? :)

Ha meg utálod a sima vizet, csinálj limonádét vagy teát. Mert ez a naponta 2 l kóla már elég egészségtelen.

2014. máj. 22. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Raadasul szerinted mi lehet egy gagyi 99ft-os colaban ami nem karos az egezsegre a vizen kivul? Siman tonkre vaghatod ugy a belso szerveidet hogy kinszenvedes lesz a hatralevo eleted ha nem hagyod abba, ha nem megy magadtol akkor menj orvoshoz mert ez betegseg.
2014. máj. 22. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdd azzal, hogy nem veszed meg. Az sokat tud segíteni :)

Megoldás lehet még, ha találsz valami "pótlékot" helyette. Ami egészségesebb. Pl valami normálisabb gyümilevet (igen, tudom az is káros mert cukor meg meghalsz tőle mert kikristályosodik a torkodon egy pohár után is...). Ha megkívánod a kólát akkor inkább ezt a gyümilevet vedd meg helyette. Ha nem gondolsz rá nem fog hiányozni.

2014. máj. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 10 vagy nem is tudom, talán 15 éve voltam így. Napi szinten lecsúszott, pláne nyáron 2 sőt,volt, hogy rekkenő, tikkasztó hőségben, izzó kánikulában megittam 4 l-t is. Aztán anyu megelégelte(14 éves voltam ekkor), és egyszer csak nem vett többet, nekem meg a zsebpénzemből erre mér nem tellett, mert akkoriban még azért más pénzviszonyok voltak nálunk.


Akkor leszoktam, dráma, éles, késszerű, váltással, ahogy mondani szokták, mintha elvágták volna. Azóta felnőttem(32 leszek 1,5 hét múlva), már van saját pénzem, keresetem is, és anyagilag megtehetném, hogy napi szinten vegyek kólát, de egyáltalán nem hiányzik.


Na jó, néha, úgy félévente, háromnegyed évente egyszer veszek egy félliteres palackkal, azt megiszom, és annyi. Utána megint nem hiányzik egy jó darabig. Ennyi is káros, de ennyit talán "kibír" a szervezet.

2014. máj. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az a legegyszerűbb, ha nem tartasz otthon, így nem fogsz tudni inni.

A boltban pedig megállod, hogy nem veszel. Végül is már nem vagy kisgyerek, hanem egy 22 éves felnőtt nő.

Ha szereted az ízét, igyál néha egy pohárral, de ne azt idd víz helyett.

Szerintem először az lesz a legjobb, ha egyáltalán nem iszol. Aztán ha már "leszoktál", akkor ihatsz néha egy kicsit.

2014. máj. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A saját márkás kólákban nem cukor van hanem édesítő, mert az olcsóbb. Koffein se szokott benne lenni, és nem is annyira maró mint az Coca-Cola. Szóval ha már kóla, akkor ez jobb mint az igazi :).
2014. máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia!

Gondold végig, mennyi minden van abba az egy kis pet palackban, és hogy mennyi mérget viszel be rendszeresen a szervezetedbe! Itt van egy videó, remélem, ez egy kicsit elveszi a kedved tőle. Habár ez nem cba-s, de akkor is kóla.

[link]

2014. máj. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!