Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha nem eszek rendesen hogy...

Ha nem eszek rendesen hogy szokhatok vissza a gyümölcsökre zöldségekre?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem világos, hogy mit akarsz kérdezni, de ha szerinted túl kevés zöldséget/gyümölcsöt eszel, akkor napközben tizóraira, uzsonnára egyél meg pár gyümölcsöt, és délben/este meg többször salátát.
2012. febr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 borcsi02 ***** válasza:
100%

Szerintem kezdheted azzal,hogy köretként párolt zöldséget választasz(akár fagyasztottat is),rizs vagy krumpli helyett.

Emellett készíthetsz olyan salátákat is magadnak,amikbe a zöldség(fejes saláta,paradicsom,paprika,répa,uborka)mellett teszel főtt tojást,sonkát,virslit,tonhalat,reszelt sajtot,valamilyen dresszinggel(házilag ez lehet tejföl+majonéz+kis mustár+citromlé,só,bors)..

Nagyon finomak az ilyen salik.

A barátomat így kezdtem el rászoktatni a friss zöldségre,és szuperül bevált,imádta,ráadásul nagyon kiadós és egészséges ebédnek/vacsorának mondható,és tényleg pár perc összevágni a hozzávalókat és nem kell szenvedned attól,hogy hirtelen átállj a zöldségfélékre,és hiányozzon a hús.

Ha tudsz/szeretsz főzni,készíthetsz rakott zöldségeket,brokkolit,kelt,ezt is tejfölös öntettel rakhatod a sütőbe.

Szerintem nagyon jók a zöldségkrémlevesek is,répa,cékla,paradicsom,brokkoli vagy gombakrémleves,kevés tejföllel,pürésítve,pirítóssal,igazi vitaminbombák!

Ha nagyon nehezedre esik "ráfanyalodni" a gyümölcsökre,csináld azt,hogy napi szinten szépen felkockázol almát,narancsot,banánt,szőlőt stb egy kistányérra,és úgy eszed meg.Mikor kicsi voltam,anyukám mindig így hozta a gyümölcsöt,és én sem voltam gyümölcsimádó,de mindig elfogyott:)

Remélem,tudtam segíteni,ezek csak saját tapasztalatok.De mikor elkezdtem komolyabban edzeni,én ezekkel kezdtem.

Persze,a legjobb lenne,ha fokozatosan minél több ízletes,zöldséges/gyümölcsös receptet kipróbálnál.

A lényeg a rostbevitel,és a nyers zöldségek tele vannak ezzel,nagyon-nagyon egészséges!:)

Sok sikert az átálláshoz!:)

2012. febr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én se értem a kérdést...

Egyszerűen úgy, hogy elkezded enni őket, és kész. Minél többet és többfélét.

2012. febr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
bocsánat hogy rosszul írtam a kérdést... kiskoromban a mamám mint minden mama, etetett rendesen :DD, viszont nem adott semmi normálisat, mint pl.:alma, narancs, banán, káposzta..stb,stb. Igy hát nehéz visszaszoknom rá hogy egyek mert beleharapok egy almába, és annyira elszoktam tőle hogy egyböl kihányom, és minden bajom lesz... mintha allergiás lennék a gyümölcsre. kérlek segítsetek, mert az már nagyon vitaminhiányos vagyok ettől. Köszönöm.
2013. nov. 4. 11:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Próald megreszelve enni, vagy enyhén megpárolni, gyümölcssalátaként vagy tejberizsre téve.
2014. dec. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!