Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mi a kóla sikerének a titka?...

Mi a kóla sikerének a titka? Miért vedeli mindenki? És mitől a piacvezető töretlenül a Coca-Cola?

Figyelt kérdés

Miért szeretik a cigit? a kávét, a sört?


Ezt is feltehettem volna, igen.


De a kóla az amit szinte minden ismerősöm szeret! Nő férfi, Gyerek, fiatal, idős, öreg! Mindenkit látok kólát inni. Legfőképp Coca-Colát!


Mitől szeretik ennyire? És én miért nem?

Ittam sokfajta kólát, CBA-st Sparost, Lidilist, Coopost, Pepsit, Coca-Colat, a legmenőbbet!

És azt tapasztaltam, hogy sz.r szerintem. Tiszta cukros, és valahogy mikor ittam, a nyelvemmel éreztem a fogamon egy kellemetlen réteget.

Azt mondták ez azért van, mert marja a sav a zománcot a fogamról.

Ennyire durva lenne? Egy kortytól már marná a fogamat?

Akkor miért issza mindenki? És Miért nem hallottam soha senkitől aki a kólát itta, hogy "Jajj, de marja a fogam!"

Azt, hogy "imádom a kólát!" azt annyi embertől hallottam már, hogy ihajj! Valami csak van benne ha ennyire iószeretik az emberek nem?


Mindnekinél kólát látok szinte. Az osztálytársaim minden nap azt isszák a padon mindig látom a Coca-Colat.

Miért pont ezt isszák? Ittam mint mondtam mindenféle kólát, de nekem egyik se jön be a cukrossága és ez a savas fogmarós dolog miatt, de mit tud ez a Coca-Colas? Mitől piacvezető töretlenül évek, évtizedek óta? Bele kevernének valami függőséget elősegítő anyagot?

Nem akarok vészmadár lenni, de volt a dohányiparban hogy az egyik cigimárka hirtelen sokkal több cigit adott el mint a másik, és nem tudták az okát. Majd kierítették, hogy bele kevertek valami függőséget elősegítő anyagot a cigibe.

Lehet szó a Coca-Colánál erről is?

Vagy ez már rágalmazás?

A rokonaim közt sokan az ebédnél megisznak 2-3 pohárral a Coca-Colából simán. Nekik nem marja a fogukat a Cola mint nekem?

Mitől ennyire jó az?

Mi a magyarázat? Van egyáltalán?



2014. máj. 22. 21:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Esti nagy problémák.. :D

Kövesd a példámat és menj lassan inkább aludni, azzal többet érsz..

2014. máj. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

Mert finom. Bár ízlések és pofonok....


A Coca Cola meg fincsibb, mint a többi.


A mekis szarokat miért eszik? Talán abba is drogot raknak? LOL

2014. máj. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Van cukormentes cola is ;)

Azért isszuk, mert finom, és nem okoz függőséget, én csak néha iszom, utána 1-2 hónapig nem is kell.

2014. máj. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
A Colára igenis rá lehet szokni! (koffein,cukor kombó). Én is rászoktam egy időben, napi 1 litert ittam minden áldott nap. Nagyon finom! De mivel tudtam milyen "jótékony" hatású így leálltam róla, és kb évente egyszer iszok, ha nagyon megkívánom.
2014. máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

A colat eredetileg kokainból csinálták... valami fájdalomcsillapitó cucc volt... onnan a coca szó valóban!

Azt meg hogy miért.isszák oly sokan ?

nem tudom... foglyuk a reklamra? cigit se reklámozzák (már) mégis mindenki szívja... en sem vagyok oda a colaert... mert MÉREG de bemegyek egy étterembe... akkor valahogy mindig azt rendelek... megszokás... vagy nem tudom... de sokan.isznak energiaitalt az is egy kaki.. mégis.. sokmindenre lehet fogni... h mit miert

2014. máj. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Megszokás, meg ez az ami mindenhol kapható, sok helyen sajnos azt látom hogy ha "színvonalt" akarnak adni egy étkezésnek, akkor nem hiányozhat kóla. Sokan nem isszák meg a vizet, még nyáron se. Részemről a Coca-Colától undorodom, a Lightot szeretem, az nem olyan édes. Évekig hanyagoltam, most kicsit rákaptam mert segít lemondani az édességekről, pótolja a nasit.
2014. máj. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Én nem szeretem :) Bár volt amikor sokat ittam belőle, aztán megkóstoltam a light verziós és sokkal jobban ízlett mint a sima. Viszont már évek óta nem ittam egyiket sem és nem is hiányzik.
2014. máj. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

én se rajongok érte, néha megkívánom, aztán ennyi. ez kb. évente kétszer fordul elő...pl. legutóbb most két hete, vettem egy félliterest, ittam belőle egy kortyot, aztán ott állt egy hétig, jött az öcsém, kiröhögött, hogy ebből csak egy korty hiányzik? mondom, ja, megkívántam, de egy korty elég volt. úgyhogy a maradékot megitta...


amúgy ízlések és pofonok...a csokit is szereti majdnem mindenki, én is pl. anyukám megy gyakorlatilag soha nem eszik csokit, nem szereti.

2014. máj. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
95%

En is neha megkivanom de csak ami még szensavas felbontatlan es jeghideg valamiert a dobozol kolat megjobban szeretem abbol olyan hidegebb vagy nemis tudom. De nem iszok gyakran es van hogy en is tul edesnek talalom, pl most sem kivanom. Es szerintem azert a coca cola mert az a "legmenobb" szerintem ha akik most coca colat szoktak inni es egyszer a coca colas uvegbe cooposat raknanak fel se tunne nekik.

Es ez meg mar nem ide tartozik de jo volt olvasni hogy vegig helyesen irtal es vesszo meg nagybetu, ekezet, foleg hogy sulis vagy. Ritka az ilyen

2014. máj. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
reklám reklám reklám
2014. máj. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!