Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mi a kóla sikerének a titka?...

Mi a kóla sikerének a titka? Miért vedeli mindenki? És mitől a piacvezető töretlenül a Coca-Cola?

Figyelt kérdés

Miért szeretik a cigit? a kávét, a sört?


Ezt is feltehettem volna, igen.


De a kóla az amit szinte minden ismerősöm szeret! Nő férfi, Gyerek, fiatal, idős, öreg! Mindenkit látok kólát inni. Legfőképp Coca-Colát!


Mitől szeretik ennyire? És én miért nem?

Ittam sokfajta kólát, CBA-st Sparost, Lidilist, Coopost, Pepsit, Coca-Colat, a legmenőbbet!

És azt tapasztaltam, hogy sz.r szerintem. Tiszta cukros, és valahogy mikor ittam, a nyelvemmel éreztem a fogamon egy kellemetlen réteget.

Azt mondták ez azért van, mert marja a sav a zománcot a fogamról.

Ennyire durva lenne? Egy kortytól már marná a fogamat?

Akkor miért issza mindenki? És Miért nem hallottam soha senkitől aki a kólát itta, hogy "Jajj, de marja a fogam!"

Azt, hogy "imádom a kólát!" azt annyi embertől hallottam már, hogy ihajj! Valami csak van benne ha ennyire iószeretik az emberek nem?


Mindnekinél kólát látok szinte. Az osztálytársaim minden nap azt isszák a padon mindig látom a Coca-Colat.

Miért pont ezt isszák? Ittam mint mondtam mindenféle kólát, de nekem egyik se jön be a cukrossága és ez a savas fogmarós dolog miatt, de mit tud ez a Coca-Colas? Mitől piacvezető töretlenül évek, évtizedek óta? Bele kevernének valami függőséget elősegítő anyagot?

Nem akarok vészmadár lenni, de volt a dohányiparban hogy az egyik cigimárka hirtelen sokkal több cigit adott el mint a másik, és nem tudták az okát. Majd kierítették, hogy bele kevertek valami függőséget elősegítő anyagot a cigibe.

Lehet szó a Coca-Colánál erről is?

Vagy ez már rágalmazás?

A rokonaim közt sokan az ebédnél megisznak 2-3 pohárral a Coca-Colából simán. Nekik nem marja a fogukat a Cola mint nekem?

Mitől ennyire jó az?

Mi a magyarázat? Van egyáltalán?



2014. máj. 22. 21:51
1 2
 11/18 anonim válasza:
96%
Én utálom a kólát például. De olyannyira, hogy néhány kortytól már iszonyú hányingerem lesz, egyszer majdnem vissza is jött. Az íze is borzalmas, műanyag az egész, és az a rengeteg szénsav...én víz párti vagyok:D
2014. máj. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%

Én csak akkor iszom mikor Mekiben vagyok, mert a simát valahogy én is túl édesnek találom.

A meki verzió viszont másabb, de rohadt jó:D

2014. máj. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%

Én most szokok le róla és nem vicc rá lehet szokni!

Mivel a kávétól megy a hasam,így délutáni koffein bevitelem mindennap fél liter coca cola,pepsi..Meg is lett az eredménye,már 2 fogamat ki kellett húzni. És tudod mi az érdekes? Mindegyikkel akkor lett valami baj ha mondjuk egész nap estig mást nem ittam csak kólát (mert az volt csak itthon,vagy vendégségbe az volt csak),akkor este mindig előjött valami fogbaj vagy másnap..

Most megfogadtam hogy leállok,bár kívánom de inkább iszok ásványvizet helyette,meg max jegeskávét azt még úgy bírom.

Ahogy a kávéra,teára, úgy ugyanúgy a kólára is rá lehet szokni.

2014. máj. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes és nem két éve iszom, napi átlag 1 liter legalább megvan, igaz nem Coca hanem Pepsi, de eddig nekem semmi bajom sincs tőle. Se fogak szintjén se egyéb szinten... talán csak annyi a titka, hogy mellette sportolok és mozgok eleget?
2014. máj. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
47%
Rohadtul erős, szénsavas! Utálom! Az íze nem lenne rossz, de nagyon savas!
2016. dec. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
32%
Szinte mindig csapvizet iszom!
2016. dec. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Köszönjük Emese.
2016. dec. 12. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%
Jézusom de idegesitő olvasni.... szerintem itt mindenki zöldségen él.. meg vízen lol
2023. máj. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!