Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ha megiszok naponta 2-3 liter...

Ha megiszok naponta 2-3 liter zöld teát, attól lehet valami bajom hosszú távon?

Figyelt kérdés
Nem ilyen bolti, filteres vacakra gondolok, hanem olyan rendes teára, amit teafűből főzök.

2014. jún. 18. 17:15
 1/3 Phoney ***** válasza:
100%
A tea koffeintartalma nem a literjén múlik, hanem a felhasznált dudva grammján... ha a 2-3 literben 10-15 teáskanál teafű van, mint normális esetben, akkor igen, az krónikus koffeintúladagolás.
2014. jún. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:

Én ittam évekig napi kb 4 litert és semmi bajom nem lett tőle. Zöld teához meg nem kell annyi mint az előző válaszoló írt. A zöld teát úgy isszák ha nagyon keleti meg speckó meg ákármi, most nem azért mondom hogy HŰ így meg úgy kell inni... de többször is forrázzák minőségétől függően. A jobbakat 4x 5x is lehet forrázni. Szóval nem olyan mint a fekete tea, azzal ezt nem érdemes megcsinálni mert a második már csak lötty lesz.


1,5 literes kannába tettem kb 3 teáskanál szálas zöld teát viszont benne is hagytam és egyszuszra kiáztattam alaposan. Jó erős fajta is lett így. 3 literhez elég lesz 6 teáskanál is, de nézd meg milyen minőség és mennyit bír nálad. 3 literbe 15 teáskanál az nagyon sok lenne.

2014. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:
Ja és ne tedd teadióba meg tölthető filterbe mert nem tud a forróvízben rendesen kinyílni a tealevél és kiázni se tud rendesen. Mindkettőt próbáltam és nem igazán jók. Én ráöntöm inkább a teára a vizet és kicsit kanállal megkavarom, úgy hagyom benne és finom szűrővel töltöm. Ez a legjobb. ;)
2014. aug. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!