Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hogyan lehet hoszú kávét...

Hogyan lehet hoszú kávét készíteni?

Figyelt kérdés

Múltkor voltam egy tetováló szalonban és a góré megkérdezet minket, hogy nem kérünk-e kávét... én latte-t kértem, a többiek meg hosszúkávét kértek...

Azt tudom, hogy a hosszúkávé hígabb, mint az esspresszó, nekem ez a szarvasi hagyomásnyos kávéfőzőm van... ez esszpresszó kávékra van kitalálva!!!! de konkrétan az lenne a kérdésem, hogy egy 30 ml esszpresszóhóz mennyi vízet öntsek hozzá,hogy igazi hosszúkávé legyen??????? Előre is köszönöm a válaszokat!!!!



2014. júl. 24. 13:45
 1/3 Phoney ***** válasza:
Hosszúkávé az, amikor a presszókávét több (jellemzően 2× annyi) vízzel engedik le. A Szarvasi nem igazi presszógép, de ha a kisebbik (2 személyes) betéthez dupla adag vizet töltesz be, akkor hasonlót kapsz. Kérdés, hogy ezzel a géppel és az általad használt kávéval finom lesz-e, de ki kell próbálni.
2014. júl. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
oké, köszi, akkor dupla annyi vízet engedek hozzá, de a filteres kávé az hosszú kávé???
2014. júl. 25. 12:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezek népszokás kérdései. Eredeti hosszúkávét több vízzel főzik le, de lehet hígítani is.


1) Több vízzel főzöd le. (Ilyenkor nem csak az ízét hígítod, hanem több koffeint is áztatsz ki a kávéból)

2) Hozzáadsz vizet. (Ilyenkor egyszerűen csak felhígítod a kávét és semmi egyéb nem történik vele.)

2014. aug. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!