Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kávét készíteni...

Hogyan lehet kávét készíteni vízforraló segítségével, "konyhán kívül"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet a következő: csak a szobámban tudok kávét készíteni reggelente, tehát a kotyogós kávéfőző szóba se jöhet. Dugattyús kávéfőzőt (french press) nem sikerült találnom, úgyhogy az elektromos vízforraló az egyetlen eszközöm.

Van valakinek ötlete, hogyan készítsek így kávét?

(Nem szeretnék instant kávét inni, tehát az is kilőve; a kávégép sem megoldás, nem engedhetem meg magamnak)


2011. nov. 2. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
5 ezer forintért egy villanyrezsó és mehet a kotyogós.
2011. nov. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy teatojást olyat amin a legkissebbek a lukak ebbe tedd bele a kávét forró viz a bögrébe. bele lógatod a kávét és amikor a koffeion kioldodott akkor kiveszed kész a kávé..

Mi a koleszba igy csináltuk..

Arra vigyázz,hogy mennyi vízhez mennyi kávét teszel mert a kávé erőssége függ töle. Előfordulhat,hogy minimális kis zacc lesz a kávéba de azt át tudod szürni 1 mini kis szürön..

2011. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk a teatojásos verzió tetszik - én annyit módosítanék rajta, hogy tennék bele kávéfiltert, úgy nem kéne szűrögetni
2011. nov. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van csak én a kávéfiltert elfeljtettem mert az én időben még kis hazánkba nem lehetet kapni..

Elnézést !!!

2011. nov. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Dugattyúsat pl. ikeában lehet kapni.

De normális kávé egyikből sem lesz. A kávéfőző gép ugyanis nagy nyomáson főzi ki a kávét, amit nem tudsz házilag reprodukálni. Tehát a végeredmény egy híg, teaszerű lötty lesz. Én nem tudom meginni, de persze ízlés dolga, anyukám csak azt képes.

5 ezerért már lehet venni presszókávéfőzőt, én koliban hausmeistert használtam, négy évig bírta, ami alatt bőven behozta az árát. Szerintem mindenképp érdemes elgondolkozni egy beszerzésén.

2011. nov. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csinálj török kávét, nagyon apróra darált kávé kell hozzá.
2011. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

Valami hasonlót láttam a dunakeszi auchanban.

2011. nov. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vannak a vízforralókhoz hasonló kávéfőzők. (olcsóbbak, mint a presszógépek). Van bennük egy tölcsér, abba kell beletenni a szűrőpapírt, és bele a kávét.
2011. nov. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!


(Azóta végül is sikerült találnom dugattyús kávéfőzőt.)

2011. nov. 7. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!