Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mennyi ideig kell benne...

Mennyi ideig kell benne hagyni a filtert?

Figyelt kérdés

Lipton yellow label

ha túl sokáig hagyjuk benne kioldódnak mindenféle izék amiktől már nincs jó íze, mennyi idő az ideális kb?



2014. okt. 8. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A fekete teákat forró vízben, 3-5 percig kell áztatni.
2014. okt. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Rá van írva...

2-4 perc.

2014. okt. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
jó, nem láttam. köszönöm!!
2014. okt. 8. 20:54
 4/12 TappancsMancs ***** válasza:

Fekete teánál az 5 perc a maximum, azt inkább csak ha ajánlják a csomagoláson is. A 2 nagyon minimum. Leginkább a 4 perc felel meg neki. A víz se legyen teljesen zubogó forrásig melegített! Kezdő apró gyöngyözésig illetve kicsit utána de még ne az óriási buborékokkal forrjon.


Minél forróbb a víz és minél több ideig ázik annál több fanyar csersavas tartalom is oldódik ki belőle. Szóval kicsit alacsonyabb hőfokú víz és 3-4 perc megfelelő lesz.

2014. okt. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!
2014. okt. 8. 22:46
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehetek gasztro- és teanáci? A Yellow label ugyan iható tea, de alulról súrolja a kategóriát. A rendes és jó minőségű teafű sem vészesen drága, amiből mérföldekkel jobb teákat tudsz főzni.

De az minden fekete teára igaz, hogy nem szabad túl sokáig áztatni, mert keserű lesz.

2014. okt. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

mondanál légyszi ilyeneket? mármint olyanokat, amik igazán jók


((egyébként most megnéztem a dobozát, azon csak 1-2 percet ír))

2014. okt. 11. 12:56
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb, ha elmész teaboltokba vagy bármi olyan helyre, ahol árulnak fémdobozos teafüvet - igazából az ízlésedtől is függ, hogy mi lesz a kedvenced. Mi a mellettünk levő boltban szoktunk valamilyen Earl Greyt és valamilyen zöldteát venni. Egyik sem valami ismert márka, de összehasonlíthatatlanul jobb a filtereseknél.
2014. okt. 12. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm!
2014. okt. 14. 22:00
 10/12 TappancsMancs ***** válasza:

Igen teaboltok és teázókban is lehet kapni (már amelyikben) teákat. Van szálasban fémdobozos, papírdoboz+zacskós és kimérősek is. Elmondod stb és megmutogatja. A kimérősekbe bele is tudsz szagolni. Lényegesen jobbak! :) Én pl két kannában főztem (most eltört az egyik mert üveg), egyikben áztatom ha kész a másikba átszűröm.


Jó sűrű teaszűrőt a nehezebb venni, a sima kisméretűek sajna csak kisebbek szoktak lenni de nem sűrűbb rácsozásúak. A kannát azért mondtam ha többet csinálnál akkor bizonyos mennyiség fölött két kanna jobb hogy ne ázzon túl. Ha járkálsz érdemes szűrőt is nézni.

2014. nov. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!