Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szeretem a 100%os gyümölcsleve...

Szeretem a 100%os gyümölcsleveket. Igaz az, hogy a gyümölcscentrifugába nagyon sok gyümölcs kell? Inkább vegyem a drágább dobozost?

Figyelt kérdés

A hohes C elég drága, csak akciósan tudom venni. És mindig máshol akciós.


Igaz az, hogy rengetek gyümölcs kell a centrifugába?

Azt mondták inkább vegyem meg a dobozost még ha drágább is, mert jobban kijövök belőle!


Tapasztalat van valakinek?



2015. febr. 13. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
igaz
2015. febr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
96%
Lehet, hogy több kell a centrifugába, de viszont az valóban 100%os, és sokkal egészségesebb, mint a boltban kapható dobozos verziók.
2015. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
A boltiban van cukor és el ne hidd, hogy 100%-os...Főleg ami nem narancslé...
2015. febr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

A centrifuga jóval drágább. Ki lehetne számolgatni, de én saccra azt mondanám, hogy körülbelül 2-szer annyira jönnél ki.


Magyarországon az a nagy probléma, hogy a 100%-os gyümölcslevek mind koncentrátumból készülnek. Tehát valóban 100%-ban gyümölcs, de az nem friss.. Londonban, például, nem nagyon lehet kapni már ilyen koncentrátumos szarokat, csak friss, 100%-ban facsart és préselt leveket. És olcsóbbak, mint otthon. :) Akármikor jövök Londonba csak ezt iszom. Otthon egészen egyszerűen nem is lehet ilyet kapni. És ráadásul még a gagyi koncentrátumos is drágább..

2015. febr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem iszol meg naponta 2 liter gyümölcslevet, és nem munkanélküli segélyből élsz, akkor nyugodtan vegyél gyümölcsöt. Olcsóbban és könnyebben be lehet szerezni, mint a dobozost. Piacon, zöldségesnél kifejezetten jó áron meg lehet venni a gyümiket.
2015. febr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

az ilyenről hidd el nyugodtan, hogy minden adaléktól mentes, nem tartósított, nem cukrozott és 100%-os ... részt vettem ilyen gyártásában (a cég már tönkre ment, esküszöm nem én tettem tönkre), ma már több cég is van és ez tulajdonképpen légmentes csomagolás (amikor kinyitod a csapját akkor sem megy be levegő a lé helyett, hanem a fólia-zacskó mérete csökken)


a kevésbé leves gyümölcsökhöz pedig almalét adnak hígításként, tehát pl még csak nem is vizezik

2015. febr. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk teleshopos Smoothie Makerünk van, és jól bevált. Ha nem szereted a rostokat, leszűrheted, de egyébként tök jól lehet vele csinálni vegyes zöldség-gyümölcsleveket is.


Olyan félliteres pohárba két darab gyümölcs kell, meg némi víz.

2015. febr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Lehet kapni nagyobb üzletben olyat ami nem koncentrátum, vagy azokat a nagyokat (ez olcsóbb), vagy olyat ami flakonban van és a hűtőpultban, annak majdnem 1000Ft litere. A gyümölcscentrifugát elég macerás tisztítani, ha amúgy is narancs érdekelne akkor inkább egy elektromos citromfacsaró, azt pikk-pakk el lehet öblíteni és nem is foglal sok helyet. Lénarancsot pont mostanában lehet kapni, 200Ft/kg, az úgy már nem rossz. Dobozosból egyébként a Sparos pont olyan mint a hohesC, csak feleannyiba kerül (van többféle, figyelni kell melyik hány %-os).
2015. febr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A hétvégén láttam a NatGeón, hogy a narancslébe a narancshéját is leturmixolják, mert abban sokkal több illóolaj van, mint a húsában. Kamera előtt összenyomtak egy darab narancshéjat, és ugye spriccelt belőle mindenfelé az olaj...

Szóval oda akarok kilyukadni, hogy az otthon facsart narancslé sosem lesz olyan, mint a dobozos. És szerintem is drágább, ha magadnak csinálod otthon.

2015. febr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Gyík Lajos válasza:
0%
Nem mondom meg
2015. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!