Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Kaveval vagy teaval viszed be...

Kaveval vagy teaval viszed be a napi szukseges koffein adagod?

Figyelt kérdés

2015. máj. 7. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kólával.
2015. máj. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A szükséges koffeinadagom igazából zéró, s rám sem a tea, sem a kávé nem hat élénkítőleg. Arra limonádét iszom.

Attól még mindennap teázom és kávézom is, az íz, a hangulat miatt, illetve a kávé édességként is funkcionál. Épp most fejeztem be egyet :)

2015. máj. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem kávézom, mert egészségtelennek tartom. Igaz van, hogy majdnem állva elalszom, de akkor sem kávézom. 21/f/egyetemista és nem is tervezem. Mellesleg azt olvastam egy cikkben, hogy a reggeli kávé káros, mert a szervezet megtermel egy bizonyos élénkítőt, de a reggeli koffein adaggal lesokkolod a szervezetedet. Délelőtt ajánlott a kávé, nem reggel felkelés után- csak egy jó tanács. :D Teából meg zöldet iszom. :D Nem kell a koffein, bekaphatja. D:
2015. máj. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
egyiket sem iszom
2015. máj. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2. voltam.

A kávét nem tartom egészségtelennek, bár kicsit máshogy gondolnám, ha élénkítene, nem szeretem erőszakkal felébreszteni magam (a citrom és a nyers zöldségek pedig hatnak, de szerintem elég ártatlanok). Nem is lehet. Reggelente zombi vagyok, bár a legutóbbi életmódváltásom arra mutat, hogy erre van gyógyír...

Reggel ritkán kávézom, inkább délután és este. A kávé kalóriát jelent, esetenként nem is keveset, így az evési ablakomban fogyasztom. Az előző kivételesen kései volt. Van ilyen is.

2015. máj. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tea,kávé, de kortyonként iszom egész nap.
2015. máj. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Minden nap zöld teát iszom.
2015. máj. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Reggelente két tejeskávét iszom.Pici kávé sok tej egy cukor.
2015. máj. 8. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Reggel kavezom, napkozben pedig iceteat iszom.


Reggeli kavezgatas beinditja az anyagcseremet es mivel cukor nelkul iszom, olyan rossz az ize, hogy egybol felebredek. Teat pedig azert iszom napkozben, hogy meglegyen a napi folyadekbevitel.

2015. máj. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincs napi szükséges koffein adagom.

Kávét azért nem iszom mert nem szeretem, ellenben a teát nagyon szeretem, ezért mindennap iszok, mindenféle jöhet.

1 nap megiszok olyan 1-2-liter teát.

2015. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!