Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A Hell Cola az tiszta Coca-Col...

A Hell Cola az tiszta Coca-Cola ízű. De hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Mert ugye a Coca-Cola több rejtett dolgot is tartalmaz, részben droglevélből áll, ami csak Amerikában - egy gyárban - kapott engedélyt a finomításhoz, és Magyarországra is úgy jön a Coca-Cola, hogy Part1 - Part2 amit egy bizonyos mennyiségű vízzel összekavarnak.


Nos, ezek után jön a kérdés, mivel az egész Part1 - Part2 titkos alapanyag és részben Amerikában készült valamiféle Coca levél is van benne - finomítva - hogy állít elő a Hell egy ugyanolyan ízű dolgot? Coca-Colából készíti? Már meglévőből, és megvette az engedélyt?


Mert ugye a Hell Cola az csak koffeinnal van dúsítva.


Na meg amit érdemes még tudni, hogy a coca-cola csak Burn energiaitalt gyárt.


2015. máj. 15. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtudom, én múlthéten kóstoltam a Hell Colat és szerintem elég messze van a Coca Cola vagy a Pepsi ízétől.
2015. máj. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szerintem hasonló, vagy még finomabb.
2015. máj. 15. 09:20
 3/7 anonim válasza:
100%
Hát.. Én rákészültem hogy na biztos milyen finom kólás íze lesz.. Aztán jött a csalódás. Alig bírtam meginni. Ennél még egy olcsó pacsmag neve nincs kólanak is jobb meg jobban kóla íze van...
2015. máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nekem jobban izlik mint a sima coca-cola, csak jobbna szénsavas jobban felfúj és böfögtet,, ezért nem bírják sokan, viszont nagyon sok benne a koffein, egyből észresreveszem ha megiszom.
2015. máj. 15. 11:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt az nem cola,csak valami aroma felvizezve, megdobva koffeinnel. Másrészt nem tudom ezt az összeesküvés elméletet honnan veszed,főleg ilyen komoly part1,2 adatokkal :) Minden esetre ezt a részletet egy írásból a figyelmedbe ajánlanám:

"Az italnak azért adták a Coca-Cola nevet, mert az eredeti recept élénkítőszerként tartalmazott dél-amerikai kokalevél kivonatot, amelyből a kokain is származik. Ízesítőnek a recept kóladiót használt, amelyből az ital koffeintartalma is származott.[11] Pemberton receptje szerint egy gallon (3,8 liter) kólasziruphoz öt uncia (140 gramm) kokalevelet kellett keverni. Candler 1891-es receptje ezen lényegesen változtatott, és csak tizedannyi kokalevelet írt elő. Az 1903-as receptváltásig egy pohár Coca-Colában nagyjából kilenc milligramm kokain volt.[12] 1904 után friss kokalevelek helyett a Coca-Cola már kokainkivonás utáni leveleket használt, és a kokainszint mikroszkopikus méretűvé csökkent.[13][14] A Coca-Cola a mai napig is ilyen narkotikummentes kokaleveleket használ a kólaszirup gyártásához"

2015. máj. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nézz rá youtubon, van gyárvideó.


Teljesen tikosak az összetevők, még itt a gyárban se tudják mi hogy milyen arányban. Part1 és Part2-ként van megjelölve a doboz, ami higgítva van.


Én voltam a gyárban is, ott is mondták ezt.

2015. máj. 15. 11:43
 7/7 Phoney ***** válasza:
100%

2015 van... GC-MS analízissel minden italt molekuláira lehet bontani, nem léteznek többé utánozhatatlan italok. (Eddig se nagyon léteztek, csak olyan régóta és olyan agresszíven sujkolják a gyártók 1-1 fűszerezett ital titkosreceptjét, utánozhatatlanságát, eszméletlenfantasztkus egyediségét, hogy mindenki elhiszi. Arra senki nem gondol, hogy üzleti szempontból semmi értelme nem volna pontosan lemásolni egy befutott italt.


Amúgy a Hell Cola tényleg eléggé különbözik a Coca-Colától... más kérdés, hogy neked nincs különbség.

2015. máj. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!