Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Energiaital és jegeskávé...

Energiaital és jegeskávé függő lettem. Hogy szokjak le?

Figyelt kérdés

Sajnos napi szintem akár 3-4 energiaitalt is kívánok,nagy épp ugyanennyi jegeskávét. Nem tudok nekik ellenállni,olyan jól esnek hidegen.A baj az,hogy szinte semmi mást nem iszok,max valami teát még.

És tudom,hogy nagyon nem egészségesek. Elhízva nem vagyok,de aggódok magam miatt. Mivel pótoljam őket? Hogy szokjak le?

Amúgy milyen próblémáim lehetnek ezek miatt?



2015. máj. 19. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én most olvastam, hogy a kávé mennyire tönkreteszi a mellékveséket és mennyi baj lehet ebből. Ezért most leszoktam a kávéról. Helyette pótkávét (Inka) iszok, ami gabonából van (rozs és árpa). Szerintem te is próbáld ki, hogy ilyen pótkávéból csinálod a jegeskávédat, kicsit más az íze, de nem rossz. Energiaital helyett pedig csinálj citromos ásványvizet, gyömbérrel. A gyömbér elég jól energizál, rágcsálni is érdemes időnként, még az elmét is tisztítja.
2015. máj. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! Igyekszem megfogadni,kipróbálom.
2015. máj. 19. 20:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából bármire vagy rászokva - csoki, cigi, kávé, energiaital, kutyaf..sza - csak egy jó tanács van: határozd el magad hogy leszoksz és ne vegyél többet. Ha nincs akaraterőd akkor nem fog menni.
2015. máj. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Az Inka jó ötlet az elsőtől. Inka pótkávét lehet kapni háztartási boltokban 300 ft körüli áron. Én a múltkor valami CBA-ban vettem 800 forintért, sajnos csak másnap láttam, hogy majdnem 3 csomag is kijön ennyi pénzből máshol. A gyömbér is kiváló ötlet, nagyon jó frissítő italokat lehet csinálni belőle.


A legfontosabb, hogy az agyadban felfogd, hogy milyen piszok káros az, amit iszol. Ha el tudod határozni, hogy nem iszol több energiaitalt, akkor nem fogsz inni.


Én pl. 2002 körül ittam utoljára energiaitalt. Finom volt, de nem hiányzik mert tudom, hogy kiba**ott káros.

2015. máj. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Hy,eccipőben járunk!

Ö,én már 1honapja adrenalint,és ries et iszok meg oxxot azok csak 15mg koffeinesek nem,32 ami kemény!!!

2015. máj. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És haladunk,már 3 napja nem ittam :)
2015. máj. 21. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!