Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mit jelent, hogy instant...

Mit jelent, hogy instant kávé? A szögletes Tchibo kávé instant kávé?

Figyelt kérdés
Ilyen: [link] ez instant?
2015. aug. 11. 10:11
 1/8 anonim válasza:

Szerintem ez nem instant. Mivel őrölt pörkölt és nincs is odaírva.

Az instant az, amit köznyelvben kutyulósnak hívunk. Ott csak belerakjuk a port a forró vízbe és főzés nélkül lehet inni.

2015. aug. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Az instant kávé lényegében a kávétermékek legalja.

Könnyedén felismerhető az égett-kesernyés íze és a ragacsos állaga. Emellett carcinogén is, és a vashiányosoknak nagyon ellenjavalt. mert hátráltatja a vas felszívódását.


Felismerni elég könnyű, mert átlátszó üvegben van, és apró darabkái vannak. Az összes többi kávé viszont vákumzárt zacsiban vagy tégla forma papír-műanyag csomagolásban.

2015. aug. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az instant kávé olyan, mint az instant tea, forró víz hozzáadásával homogén ital nyerhető.


[link]

2015. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyszer vettem égett ízű instant kávét, az iszonyú volt :D A többi mind normális volt, ragacsosság pedig egyikben sem volt felfedezhető.


Némelyik egyébként finomra van őrölve s kissé habos lesz feloldáskor.


A lényeget már leírták, a kis granulált cucc, amihez csak forró vizet kell adni, az az instant. Van, aki ezt szereti (pl. én, kényelmes és nem vagyok ínyenc, teából bezzeg pénzért meg nem kóstolnám az instantot, de filteres is csak extrém lusta "valami meleget innék, íz mellékes" esetekre van, azt fűből kell főzni és nem ízesíteni). Persze óriási különbség van köztük ízben s árban is.

A kis darabkák miatt roppant poénos csokiszószba öntve, feloldás nélkül (a kávé számomra kihagyhatatlan a csokis dolgokból, rengeteget emel az ízén egy kis olcsó instant kávé, persze az a fajta, amit szeretek).

2015. aug. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Minőségben nagy különbség van instant kávé és instant kávé között, a legrosszabb a Nescafé classic, és a Tesco volue (csak ez múlja alul az előbbit), a legjobbak amiket eddig ittam a Davidoff és a Julius Mainl. Azok a jobbak amik kavicsos állagúak, a szivacsos instant kávéknak rosszabb az ízük.

Én nem értek egyet azzal a korábbi hozzászólóval, aki szerint az instant kávé a legrosszabb kávétermék, a kávéautomaták rosszabbak.

2015. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. aug. 11. 21:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Mért szerinted a kávéautomaták 85%ában mi van?

Van egy-két puccos ami tényleg ledarálja neked a cuccot, de a többi ugyanúgy porból csinálja.



És igenis van égett íze, ha kóstoltál már rendesen lefőzött kávét (nem otthon a kotyogósban), amit jó barista készített, akkor egyértelmű lesz miről van itt szó.

2015. aug. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 4. voltam.

Ittam rendesen lefőzött kávét, finom volt, a jó főzött kávék amúgyis csodás illatúak, az csodás... Ha nem vagyok otthon s véletlenül kávét iszom, akkor ezt preferálom. De az égett íz kijönne akkor is, ha nem ittam volna. Egyetlen instantnak volt olyan, talán a tescós legolcsóbbnak, bármi is volt az? Kíváncsi fajta vagyok, no :D Ilyen kátrányos borzalom volt, kávéíz nélkül. Az egyetlen, amit kiöntöttem.

Az Auchan legolcsóbbja (ami olcsóbb, mint a sajátmárkás, pedig az is olcsó) csak simán nagyon rossz volt... A legtöbb kávé pedig keserű nekem.

Egyszer viszont találkoztam egy instanttal (valamelyik tescós sajátmárkás), ami engem a jó főzött kávéra emlékeztetett, nyilván nem volt olyan, de valahogy volt egy extra finom aromája, nemcsak simán éreztem, hogy kávé és kész. Nem sokszor vettem, mert keserű volt. Mivel én nem akarok cukrot vagy édesítőt használni, viszont nem bírom a keserűt, csak az édeset, nem mindegy, mit veszek s abból mennyit teszek bele. Nagyon sokfélék, ezt mondhatom több évtizedes lelkes kávéfogyasztás után.

Persze az emberek ízlése is igen változatos, s van, aki érzékenyebb bizonyos ízekre. Én a keserűre, a legtöbb kávét és sört nehezen tudnám meginni :) De a többieket attól még tudom szeretni.



A kávéautomatás kávékban pedig az én szempontomból leginkább cukor van, esélytelenek nálam. Meg lehet őket inni, de szó szerint ennyi, nem jók. Szerintem nem is arra vannak, hogy élvezetes kávézást nyújtsanak, csak hogy a (legalábbis kényszerhelyzetben) kisebb igényű vagy a kávéautomatás kávék ízét kedvelő kávéfüggők bedobjanak valamit.

2015. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!