Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Tepsimosás Colával? Kik...

Tepsimosás Colával? Kik terjesztik ezt a marhaságot?

Figyelt kérdés

Sok helyen terjesztik hogy a kóla milyen maró hatású, és hogy még tepsit is lehet vele takarítani, mert mindent felmar.


Én tegnap kivéncsiságból a kólámból kicsit löttyintettem a tepsibe, ahol ilyen odaégett cucc volt. De a reakció nem volt több mint előtte a víznél, tehát semmi. Nem oldott és nem mart fel semmit. (A tesztalany Coca volt)



2015. okt. 4. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Üdvözöllek a városi legendák világában. Ha tudnád, még mennyi ilyen tévhit van...
2015. okt. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Például most te is terjeszted ezt a marhaságot.

Eddig nem hallottam ilyet, de most már neked köszönhetően igen...

Amúgy a kóla tényleg maró hatású, de nem minegy, hogy miről van szó.

Ha működik is nem azonnal fog működni, minimum kell hozzá 1 éjszaka, pár nap.

Lásd amikor 1 fogat bele raknak a kólába.

Amúgy ki az a hülye aki mosná a tepsit kólával? :D

Olcsóbb megfelelő tisztítószert venni.

2015. okt. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Azt te sem gondoltad, hogy két perc alatt lemarja a cuccot? Szerinted akkor a nyelőcsöveddel mit csinálna?
2015. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Bírom az ilyen okoskodókat. Írtam valahol hogy 2 perc?

24 órát volt benne, bár nem írtam, de egszokhattam volna hogy magyarisztánban mindenkit hülyének kell nézni.

2015. okt. 4. 14:05
 5/13 A kérdező kommentje:
+m
2015. okt. 4. 14:06
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

én vegyésznek tanulok és csináltunk már kísérleteket a coca-colaval.nem sok jót tudok elmondani róla(hogy miket tapasztaltunk)

én nem adnám a gyerekemnek, és magam sem iszom rendszeresen az ilyen löttyöket.

most a nátrium-fluoridra hívnám fel a figyelmet..akit érdekel sodium fluoride néven is rákereshet az élettani hatásaira, és hogy mi mindenben van mégis, amit nap mint nap fogyasztunk.(bár még viták vannak a kérdésben,nekünk az egyetemen azt tanították,hogy egyenesen káros,maró hatású,mégis benne van a fogkrémekben,kólákban,vízben stb..)

de pl az hogy a coca-cola közel olyan savas mint a gyomorsav pH-ja, arra már nehéz kifogásokat keresni.

2015. okt. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Ha már ilyen okos vagy, csodálom, hogy nem jöttél rá, hogy a pH és a maró hatás között összefüggés van. A kóla ph-ja olyan 2,5-3 körül van...a többit logikázd ki.
2015. okt. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én pont ebben a savasságban nem látok semmi kivetnivalót, amit írsz. Ha már a gyomorsav is pont olyan akkor a kóla miért lenne ettől rosszabb. Ezzel nem akarom megkérdőjelezni hogy elészségtelen lenne a többi miatt amit felsoroltál. Bár sok mindent szeretek még ami egészségtelen, és sokminden az amiről nem is tudjuk, mert nem tudjuk miket tesznek bele.:S
2015. okt. 4. 14:38
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
A cola nem a gyomrodat marja szét (az ki van képezve a gyomorsav miatt), hanem a fogaidat, meg amúgy is a nyálkahártyának se tesz jót gondolom.
2015. okt. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

7-es, te képzeled kicsit túl okosnak magad, holott a kérdést sem érted.


A kérdés rohadtul nem a PH-ról szól, meg nem is érdekelt soha a kémia. Nekem annyi hogy 7,5 semleges, és sosem érdekelt hogy melyik irányba lúgos és savas.


A kérdés annyi volt hogy kik terjesztenek ilyen ökörséget, amit eddig is sejtettem hogy értelmetlen, de tegnap hirtelen felindulásból ki is próbáltam ha már kezembe volt a tepsi meg volt kóla is.

2015. okt. 4. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!