Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért terjesztik azt az...

Miért terjesztik azt az intereten hogy Nyugaton nagyon jól lehet élni egyszerű betanított munkásként is, miközben ez hazugság?

Figyelt kérdés
Nem szégyellik magukat azok akik ilyeneket terjesztenek és hülyítik az otthon élőket?
2015. ápr. 23. 00:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
Nem gazdagon, de sokkal kenyelmesebben, az biztos.
2015. ápr. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
95%
Te nyugaton élsz? Saját tapasztalatból mondod, hogy nem lehet megélni? Mert én saját tapasztalatból mondom, hogy tényleg sokkal jobban lehet élni, mint Magyarországon.
2015. ápr. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
80%

Az hogy "nyugaton" egy eleg tag fogalom.

Mert nem mindegy hogy pl Londonban kell minimalberbol megelned, ahol ebbol csak egy lepukkant szobara futna, vagy mondjuk Bajororszagban, vagy a Benelux allamok valamelyikeben, ahol mar futja belole tobbre is.


Ha valaki minimalbert keres akkor erdemes videken elni, ott sokkal kevesebb a kiadas (albi, utazas, stb), egy vilagvarosban ehhez kepest tenyleg csak vegetalni tudsz. Azt meg itthon is lehet, ha 4-en osztoznatok 1 lakason.

2015. ápr. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

A masik nem mindegy pedig hogy ki honnan jott. Mert elhiszem hogy egy lepukkant ozdi getto utan egy Kelet-londoni luk is maga lehet a meseorszag, foleg ha az illeto meg semmi mast nem latott a vilagbol.

De ha valaki egy 12.kerbol, vagy Nyugat MO-rol egy tagas csaladi hazbol szemleli ugyanezt, az mar lehet hogy nem lesz annyira happy pusztan attol a tenytol hogy nyugat Eu-ban minimalberbol tengodik.

2015. ápr. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre sokkal jobbam, mint a magyar minimálbérből.
2015. ápr. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
95%

Gondolkodni kell.

Miért minimál az a bér? Talán a munkaközvetítő lekaszál?

Akkor érdemes spórolni és később élesben keresni egy állást, nincs akadálya.

Simán megkaphatod a 12-14 Eu/óra fizetést, ami 1500-1800 havi nettót hozhat, hiszen ez 8,50-9 Eu órabérre rúg nettóban, esetleg 10 re is és még vissza is kaphatsz később adóbevalláskor jelentős összeget..

Városban 300-400 körül szobát simán bérelhetsz, esetleg lakást is, ha megfizeted a kauciót, meg a províziót, de vidéken ebből házat bérelhetsz.

Előfordulhat a túlóra, akkor simán megközelíted a kétezret és mivel az élelmiszerárak olcsóbbak, mint itthon, havi kétszázból akár sörözhetsz is minden nap.

A cigi ott sem olcsó, de nekem azzal is simán megmaradt egy ezres havonta, amikor ilyen jellegű munkám volt, mert szakmunkásként, vagy ennél magasabb kvalifikációval akár havi három rongy sem elérhetetlen.

Azt hozzáteszem, mindez Németországra érvényes. Franciaországban magasabbak a fizetések, de az árak is. Próbáltam a volt francia-német határnál azt, hogy Németországból járjak át a franciákhoz dolgozni, na az király, úgy simán félrerakhatsz havi másfél, kétezret, csak éppen kocsi nélkül maradtam és így máshogyan alakult.

Ha tudod a nyelvet, mindenhol találhatsz jobb állást, csak szét kell nézni, de abban igazad van, a vendégmunkással nem kukoricáznak, könnyű állás nélkül maradni és akkor mindent azonnal meg kell ragadni.

Minimálbér, ugyan, az kit érdekel?

Keress rendes munkát, mert van.

2015. ápr. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
0%

"Simán megkaphatod a 12-14 Eu/óra fizetést, ami 1500-1800 havi nettót hozhat, hiszen ez 8,50-9 Eu órabérre rúg nettóban, esetleg 10 re is és még vissza is kaphatsz később adóbevalláskor jelentős összeget.. "


A 12 euros oraber az kabe 2000 euros brutto. Abbol az eletben nem lesz 1500 euros netto, alapesetben 1357 eurot kapsz kezhez. Semmilyen nagyobb osszeget nem kapsz vissza kesobb, miert kapnal?


Tegyuk hozza, hogy ez marhara nem betanitott munkas fizetes, a havi 2000 brutto mar eleg jo penznek szamit.


"Városban 300-400 körül szobát simán bérelhetsz, esetleg lakást is, ha megfizeted a kauciót, meg a províziót, de vidéken ebből házat bérelhetsz. "


Ja persze, valahol Kelet-Nemetorszagban. Ott ahol az allasok is vannak, ettol joval dragabb az alberlet.


" az élelmiszerárak olcsóbbak, mint itthon,"


A valosagban az elelmiszerarak magasabbak mint Magyarorszagon, adott esetben jelentosen. Persze lehet fagyasztott pizzan meg nutellan is elni, az biztos olcsobb.


"szakmunkásként, vagy ennél magasabb kvalifikációval akár havi három rongy sem elérhetetlen."


Nem, csak baromi valoszinutlen.

2015. ápr. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

Hogy a kerdesre is valaszoljak:


Minden relativ. Ha otthon munkanelkuli vagy es ho vegen azt szamolgatod hogy kajat vegyel vagy a csekkeket fizesd be, akkor "nyugaton" ehhez kepest nagyon jol tudsz elni. Ami nem azt jelenti hogy kacsalabon forgo palotad van meg uj Mercedesed, hanem egy stabil beveteled, amit jol beosztva nem halsz ehen.


De betanitott munkaskent nem fogsz olyan eletszinvonalon elni, ami az adott orszag atlaga. Nyilvan a betanitott munkasok minden orszagban a dolgozoi hierarchia aljan vannak, es oriasiak a kulonbsegek. Egy betanitott munkas pl. egy mernokhoz kepest nyugaton is nagyon xarul el, pont ahogy magyarorszagon.

2015. ápr. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Dràgàm ,ez nem hazugsàg !!! Igaz ,sajnos mindenhol ki lehet fogni suttyó vàllalkozókat ,de jàrhatsz szerencsésen is !!! Az én férjem is kint dolgozik( Németorszàg ) hosszú évek óta ,én pâr hónapja jöttem utàna a lànyunkkal . Én 1100€- keresek , férjem 2500-at , a csalàdit is innen kapjuk màr ( 184€) .A lakhtàsunk 850€ /hó . Vígan ,kényelmesen és jól élünk !!! Ellenben magyarorszàgon hónapról - hónapra vegetàltunk !!!! Szóval ezek utàn nem kérdés melyik orszàg mellett tesszük le a voksunkat !!!!
2015. ápr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
57%

Èn betanított munkásként(fugàzok), keresek 3200 eurot nettoban.

Lakhatás 700 euro. Ha nagy lábon élek, akkor is marad 1000 havonta.

Magyarorszàgon ennyit sosem tudtam félretenni.

2015. ápr. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!