Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szerintetek tényleg a nemi...

Szerintetek tényleg a nemi szerepek határozták meg a light kólák nevét?

Figyelt kérdés

Úgy értem van Pepsi light, ami ugye light, könnyű, kecses, nőies, és ott van a Pepsi Max, a fekete cimkéjével, amiből az a keménység sugárzik, hogy bár mi egészségesen élünk tehát nem iszunk cukrot, de akkoris megköveteljük ugyanazt az ízt, maximálisan. Mert mi vagyunk a férfiak.


Vagy ha nem ez, akkor szerintetek mi a magyarázata annak, hogy ugyanazt az egy dolgot, két néven árulják? (teljesen ugyanaz mind a kettő ízre)



2015. nov. 25. 02:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Ízra ha ugyan az is összetételre nem... és ha már nem azonos lehet más néven adni, jo kis marketing...
2015. nov. 25. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem ugyanolyan az íze, a light olyan mintha felvizezett kóla lenne, a max és a zero olyan mint a cukros társai. Szerintem. Én egyszer megkóstoltam mind két féléből mind két fajtát, pont azért, hogy megtudjam mi a különbség. A fent olvasható eredmény jött ki.
2015. nov. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
82%

Mivel mindegyiket aszpartámmal édesítik, az aszpartám ízének pedig köze nincs a cukoréhoz, ezért egyik egyiknek sincsen az eredetihez hasonló íze.


Amúgy valószínűleg jól látod, ez lehet a felépített marketing stratégiája a két kólás cégnek.

2015. nov. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem lehet ugyanaz a neve, mert nem ugyanaz az összetevője. Másfajta édesítővel készül.

Pepsit nem ismerem.

De Coca Colánál is van light meg zéró, a light nem csak cukormentes, de a kalória is kevesebb benne.

Semmi köze a nemi szerepekhez. Egyszerűen nem lehet ugyanaz a neve annak, ami nem ugyanaz.

2015. nov. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

4. folyt.

És az íze sem ugyanolyan. A Coca Cola light szerintem hasonlít az igazi kólához, bár fura az íze. A zéró viszont valami szörnyűség.

2015. nov. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én cukorbeteg vagyok, teljesen más a két íze, más az édesítőszer aránya benne. Én nőként jobban szeretem a "férfias" változatot :D
2015. nov. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
A kérdező az okfejtését Puzsértól szedhette
2015. nov. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Phoney ***** válasza:
69%

Egyrészt igen.


A hazai (amerikai) piacon a light kóla a diétás, azaz „lánykóla” (itthon nem tudom, mennyire él ez), ezért akartak olyan light kólákat piacra dobni, ami a kanoknak sem gáz.


Egyben viszont egy modernebb light kólát is akartak (mert a lányoknak viszont nem ciki „férfikólát” inni), ami jobban hasonlít a cukros kólára, de nem akarták megszüntetni az eredeti Light verziót, mert már azt is sokan megszerették.


A light azért hat felvizezettnek, mert hiányzik belőle a szirupos érzet. Valószínűleg része volt az eredeti, diétás koncepciónak, hogy érezhető legyen a cukor hiánya.


ma 04:00/09:10:

Semmi nem kötelezi a gyártókat arra, hogy egy bizonyos termékhez egy márkanév tartozzon. A márkanevet úgy használja a tulajdonosa, ahogy akarja. Ötféle kólát is lehetne egyformán csomagolni, és egyfélét is lehetne öt márkanéven futtatni. Jogilag akár minden egyes üveg kólának lehetne külön márkaneve... Fel kell tüntetniük az összetevőket, és más kötelezettségük nincs ezzel kapcsolatban.

2015. nov. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7-es, igen Puzsértól hallottam és szerintem van benne valami.
2015. nov. 25. 13:52
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

8: Te megfordítottad azt, amit én írtam :)

Nem azt írtam, hogy nem lehet ugyanazt forgalmazni két név alatt.

Hanem, hogy itt két különböző termékről van szó, nem egyformák egyáltalán, pont ezért van különböző nevük.

2015. nov. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!