Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Most akkor van a teában koffein?

Most akkor van a teában koffein?

Figyelt kérdés
MIndenfélét olvastam már, nem tudom mi az igazság. Gyógyteákat iszok és elméletileg abban semmi ilyesmi nincs de olvastam már olyat hogy abban is van.

2016. jan. 4. 19:34
 1/6 anonim válasza:
100%

A normális, igazi teákban (zöld, sárga, fehér, fekete) van, és emelett más serkentő hatású vegyületek is. A tealevelekben koffein 2x nagyobb mennyiségben mint adott tömegű kávébabokban, azonban lassabban szívódik fel. :) egy 1,5 g-os feketetea filterben úgy 40-75mg lehet.

BTW wikipedia :)

2016. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Gyógyteákban nem hiszem. :) De egyébként ne félj a koffeintől, ha csak nem valami baj miatt kell kerülnöd :/
2016. jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A teanövényben van, a gyógynövényekben nem tudok róla, hogy lenne. Csak mert teaként isszuk mindkét csoportot, teljesen más, kicsit sem rokon növényekről van szó, ráadásul a teacserje levelét szokás használni, sok gyógynövénynek pedig a termését. Közük nincs egymáshoz.

Hogy pontosan milyen növényekben van koffein, azt nem tudom, rákereshetsz a gyógyteáid összetevőire.

2016. jan. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak a teacserje levele, barmilyen allapotban, tartalmaz koffeint. A gyogyteak, pl kamilla, menta, gyomber,salvia,hibiszkusz,jazmin stb koffein mentes, de ezeket is szoktak keverni zoldteaval, ami koffeines.

A teacserjebol keszult teat is szoktak koffinmentesen arulni, ahogy a kavebabot is aruljak 'decaf' vagyis koffeinmentesen

Az en kedvenc koffeinmentes team a gyomberes citromos. Finom friss reszelt gyomberbel es friss citrombol meg jobb

2016. jan. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tartalmas válaszokat. :) Szerencsére semmi egészségügyi ok miatt nem kell kerülnöm a koffeint, csak nagyon sok teát iszom és ha valóban olyat amiben van koffein akkor az már kb. koffein mérgezés lenne.

Nekem amúgy a borsmenta az abszolút kedvenc, meg még a kamillát szeretem nagyon . :D

2016. jan. 4. 20:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Én javaslom az orgona teát egy kipróbálásra.

Az az ízvilág valami isteni.

És koffein mentes is.

2016. jan. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!