Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért drága a Red Bull energia...

Miért drága a Red Bull energiaital? Egyáltalán kinek van erre pénze?

Figyelt kérdés

Az áruházakban mindig meghökkenve nézem, hogy a Red Bull energiaital ára 300-500 forint közötti értéken van. Nem értem, hogy Magyarországon miért árulnak ilyen böszme drágán 0,25 deciliter ital, miközben ennyi pénzből akár 1-2 liternyi minőségi nedűt is lehet vásárolni jobb helyen.


Egyáltalán erre kinek van erre pénze Magyarországon? Miféle társadalmi, piaci réteg számára árulják ilyen drágán ezt a nyavalyákot? Mi a Red Bull-ban olyan drága?



2015. nov. 13. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
A márkát mindig meg kell fizetni, discoba már 10 évvel ezelőtt is 8-900-ért árulták és vették mint a cukrot, tudod ez is a menőség része.
2015. nov. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni, hogy kinek van erre pénze? Én például néha szoktam, bár legutóbb meglepődtem hogy mennyibe kerül, de azért a hatása is erősebb mint a többi energiaitalé.
2015. nov. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Létezik a kormány által behozott "chips adó" nevű adó. Ami miatt emelkedett a Red Bull de csak azért mert a koffein ugyan annyi benne. Minden más energiaital gyártó kevesebb koffeinre váltott így az adó nem vonatkozik rá. (Ergo, a Red Bull nem változtatott az energiaitalon ezét sem, maradt a régi itt hazánkban is.)
2015. nov. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 na így már világos az árkülönbség
2015. nov. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg az is, hogy miért van akkora különbség a hatásuk között.
2015. nov. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A Monster sem olcsó.
2015. nov. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ja, pedig régen az olcsó volt és gagyinak számított. mondjuk nekem még mindig gagyi.

nem értem, ha a rb-on kívül mindben ugyanannyi a koffein és a taurin, miért nem jó a 99 ft-os. az ízük ugyanaz. mármint a sima tutti-fruttisnak.

ez nem vélemény, hanem tény, ugyanott gyártják, csak más-más dobozba palackozzák.

amúgy mennyi volt az egész a chips-adó előtt?

mert romániában még most is 0,89-ért lehet kapni a Wolf-ot, egy lej kb 70 ft, tehát a 0,89 az kb 63 ft.

mi nagy tételben vesszük ott.

2015. nov. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Egy doboz RedBull-ban 80mg koffein van, a Hell strong energiaitalokban( chipsadó utáni termék!!) 96mg, de az alap Hellekben is van 80mg, csak a Bomba!, az Adrenalin, és a legrosszabb 200ft/1,5L-es vackok vitték le 40mg alá, bezzeg még a 100ft-os s-budgetben is maradt kb 80mg.

Azért ilyen drága, mert nem akarják Mo-n olcsóbban adni mint nyugatabbra ahol a többség meg is veszi ennyiért.

2015. nov. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
62%
A red bullban taurin is van, amiért még többet kell fizetni.
2015. dec. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Minden drága ebben az átkozott országban. De valójában azért mert nem olyan rossz minőségű hogy csak egy doboz szénsavas koffein hanem van benne vitamin is. A másik meg az hogy lehet hogy van benne egézséges dolog is de sok koffein is és az nagy mértékban káros, így ha egye veszel az még nem olyan drága de ne vegyél 100-akat mert szívritmuszavart és magas vérnyomást okozhat, ezért ez egy kicsit befolyásoló.
2020. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!