Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Kólafüggőség: ilyen létezik?

Kólafüggőség: ilyen létezik?

Figyelt kérdés
Napi minimum 1-1.5 litert meg kell innia, mert különben elvonási tünetei lesznek, kívánja nagyon és mellékhatások jelentkeznek: fejfájás, rossz közérzet, ingerlékenység. A cukormentes változatból.

2016. márc. 12. 23:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos igen, létezik. Egy ismerős 100 kg fölé, ment fogai rosszak, borzalmas állapotot okozott magának - a light is szar. próbálja meg fokozatosan csökkenteni: elhatározás: 10 óráig nem iszik, akkor egy pohár, majd 15 ó-ig nem és egy pohár - tehát időtartamot kell kitűzni. azt nyújtani és a mennyiséget csökkenteni, úgy lehet leszokni.
2016. márc. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Pl.én.

Napi 2 liter Cola Light-ot iszom meg.

Ha nincs (bár ez ritka), akkor baromira kívánom és ideges leszek.

Próbáltam leszokni, de a vizet utálom, alkoholt nem iszom, szóval nem megy.

2016. márc. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
Kólafüggőség. Ilyen létezik.
2016. márc. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Én gyerekkoromban egy rövid ideig - 3-4 hónap - mindennap 4 litert ittam meg.

Aztán filmszakadás, valami történt(tudom mi, de nem írnám le, nem tartozik a nyilvánosságra). Ennek már vagy 15-20 éve.

Azóta nem nagyon, illetve nagyon ritkán bírom meginni. Ha néha hozzájutok - egy évben 2-3 alkalommal, akkor megiszom egyszerre 2-3 korsójellegű pohárral(akár másfél litert is). Aztán megint nem iszok colát, van, hogy egy évig, van, hogy tovább is. Így a 1,5 liter biztos nem árt egyszerre(bár dehogynem árt, de nem hosszútávra), de mindennaposan? Szerintem kikészítene.

2016. márc. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Most a cukortól lehet függőséged, nem úgy mint régen, amikor kokacserje levél volt benne, hogy függővé tegyenek.
2016. márc. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Koffeinfüggő, mint a kávézók. Létezik.
2016. márc. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Öhm, sovány és a fogai is fehérek ránézésre, valami más baja lehet tőle? Pl. gyomrát tönkreteheti pár év múlva?

#1, #5: cukormenteset iszik

2016. márc. 13. 01:06
 8/16 Phoney ***** válasza:
77%

Koffeinfüggőség létezik. A kólában nincs más addiktív összetevő.


1-1,5 liter kóla megfelel egy erős kávénak, szóval igen, egy koffeinfüggőnek legalább ennyi nem árt naponta, ha használható akar lenni, bár ha ennyire nem bírja nélküle, akkor gondolom ennél többet is szokott inni.

2016. márc. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

A cukormentes kólában is van cukor, csak nem hozzáadott. Viszont az ital alapja a karamell, ami cukorban készül. Mi ezt régebben laborban kémiailag be is bizonyítottuk, hogy még a zero is tartalmaz cukrot.


Viszont tényleg a koffein okozza a függőséget.

2016. márc. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Itt egy príma videó a coca kóláról: https://www.youtube.com/watch?v=LZp29Qeu8_U
2016. márc. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!