Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ha egy rendszeres kávéfogyaszt...

Ha egy rendszeres kávéfogyasztó (napi 2-3x) elmegy Ázsiába és egy hónapig ott tartózkodik és bizony nem minden nap jut hozzá egy kávéhoz sem, akkor milyen testi-lelki tünetei lesznek?

Figyelt kérdés
Elképzelhető az, hogy nem bírja és felhagy az úttal és hazarepül?

#Ázsia #tünet #lelki megterhelés #rendszeres kávéfogyasztás
2016. júl. 5. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kicsit feszültebb lesz az elején. De azért nem hiszem, hogy ezért bárki feladná az útját.

Miért nem jut kávéhoz?

Visz egy üveg instant kávé (abban is vannak nagyon jók), meleg víz meg gondolom van Ázsiában is :)

Ha pl. kirándul, akkor egy üvegbe reggel elkészíti előre és abból iszogatja napközben. Igaz, akkor már hideg lesz, de azért úgy sem rossz, főleg egy tejes kávé.

Na meg ha a koffein a lényeg, akkor az a fontos, hogy bejusson a szervezetébe, nem az, hogy mennyire friss, finom a kávé :)

2016. júl. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ázsia melyik részén nem lehet kávéhoz jutni? Tea tutira van ott is, valószínűleg sokkal finomabb mint nálunk.

Ilyen szintű függőség a legrosszabb esetben is csak enyhe fejfájást és bágyadtságot okozhat.

2016. júl. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Phoney ***** válasza:

Az első napon lehet, hogy semmire nem leszel jó, de a jetlag miatt amúgy se nagyon. A fizikai tünetek maximum 9 napig tartanak, én többször is abbahagytam a kávét (napi 2-4-ről), de a 2-3. naptól minden normális volt. Ha tényleg úgy fest, hogy nem mindig jutsz majd kávéhoz, akkor érdemes megfontolni, hogy utazás előtt egy héttel teljesen leállsz róla, és akkor nélküle is friss leszel.


A hónap további részében max. akkor lehet gond a hiánya, ha egyéb, a kávétól független problémáid vannak (pl. enyhe depresszió).


Ha nem akarsz leszokni, akkor mint mondták, jó alternatíva a fekete tea is, csak esetleg többet kell inni belőle. A koffeintabletta nem tudom, mennyire gond a vámnál, de itthon elég olcsó (kb. 20 Ft/db, 100 mg), azt bárhova magaddal tudod vinni.

2016. júl. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Emberfüggő. Én napi 8 kávét biztos iszom, de ha egy hónapig nem innék, akkor se lenne semmi. Utaztam már el egy hétre, akkor nem ittam kávét. Nem függök tőle, csak itthoni pótcselekvés, étkezéseltolás meg tetszik az íze. A koffeinje kicsit sem hat rám, sokan vagyunk ezzel így. Ez persze így más.
2016. júl. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, értem amit javasoltok
2016. júl. 5. 19:36
 6/6 anonim válasza:

Azért ott is lehet kapni kávét.

De lehet inni helyette jó zöld teát (pl. Kínában, Japánban) annak élénkítőbb hatása van, mint a kávénak.

2016. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!