Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért nem hat rám az energiaital?

Miért nem hat rám az energiaital?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok ittam egy Hellt és nincs rám semmi hatással. Nem értem nagyon ritkán szoktam inni energiaitalt és nincs rám hatással. Kb 3-szor ittam eddig rendeset (már ami 32 mg-os) és nem érzek tőle semmit. Nem szoktam inni kávét se szóval nem vagyok immunis.

2016. szept. 8. 22:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer ittam , nekem se volt semmi hatása. Azóta nem ittam.
2016. szept. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert még nincs szüksége a szervezetednek (vagy amikor iszod akkor) plusz energialöketre.
2016. szept. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nagy koffeinista vagyok, és szerintem több fajtája van a koffeinnek is, vagy az ital összetevői miatt módosul a koffein hatása.


Pl: Ha feketekávét iszom az megnöveli a szívdobbanásaim erősségét, majd kiszakad a szivem akkorákat lök, és kívánom a vizet rá, rámjön a nagyvécé, ha múlik a hatás akkor álmosság tör rám.


Ha energiaitalt, kólát, akkor a pulzusom emelkedik talán egy picit, és fejben pörget fel, de csak mint vmi droidot, az intellektualitásomat kreativitásomat nem pörgeti, és az érzelmeimet se csak éberré tesz, étvágyat csinál és nem akaródzik aludni tőle.

Ha múlik a hatása akkor enyhe tompa fejfájás, illetve egyik percről a másikra végkimerültség és off.. Bárhol elalszom. Ugyanez jelentkezik, ha túlzásba viszem.


Ha a kávét túliszom akkor hányás, és fejgörcs...

2016. szept. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Egy átlagos presszókávé koffeintartalma 100 mg.


Szóval ennek a harmadától túl sokat ne várj :)

2016. szept. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
24%

Én 29 vagyok és még sohasem ittam energiaitalt, egyesek szerint rágógumiízűek. Szerintem egészségtelenek, de nem a koffein miatt. 15 évesen még nincs szükséged koffeinre!

Valószínűleg nem igazán érzed a különbséget, mivel relatíve sokat alszol ebben az életkorban és a szervezeted rettentő gyorsan képes regenerálódni.

A koffein a felnőttek "roncsautó nitrója".


Rám hat, ha elsétálok egy raklapnyi mellett, a tömegvonzás törvénye miatt már biztosan! Vagy sötétben nagyot esek a dobozon, ha széthagyjátok... Bocs.

2016. szept. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

Különbözőek vagyunk, azért. Hallottam már emberekről, akikre nem hat a koffein és kész.

Rám a kóla és az energiaital hat (egyiket sem iszom), a kávénak szeretem az ízét és simán, sokszor nagy mennyiségben iszom kora délutántól éjjel 3-ig, semmiféle élénkítő hatása nincs rám, a teának pedig pláne nem.

2016. szept. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
mert lóf... koffein van benne. igyál meg egyszerre ötöt, vagy egy nagy bögre erős kávét tej, cukor nélkül. annak lesz hatása (ne csináld csak viccből írtam, de igaz)
2016. szept. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
63%
Srácok ne igyatok azt a szart,mert tönkrebax minden belső szervetek,én sokat ittam, 40évesen kész a gyomrom készek a beleim...
2016. szept. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#4

Csak javításképpen.

Az említett Hell-ben 32 mg / 100 ml koffein van. Egy Hell 250 mg-os, így 80 mg koffein van az energiaitalban.

2016. szept. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Olyan minimális koffein van ezekben, hogy a legtöbb emberre abszolút nem hat, inkább csak a cukor, ami energiát ad, mivel az baromi sok van benne... na meg a placebo hatás. Megszokásból megisszák, mert "felébrednek tőle", de egyébként marhára nem, csak azt hiszik.

De én pl. egy bögre feketekávé után is alszom, mint a tej. Van ilyen.

2016. szept. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!