Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért nem hat rám az energiaital?

Miért nem hat rám az energiaital?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok ittam egy Hellt és nincs rám semmi hatással. Nem értem nagyon ritkán szoktam inni energiaitalt és nincs rám hatással. Kb 3-szor ittam eddig rendeset (már ami 32 mg-os) és nem érzek tőle semmit. Nem szoktam inni kávét se szóval nem vagyok immunis.

2016. szept. 8. 22:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nálam csak a red bull üt be a többi lónyál.
2016. szept. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Rám sem hat a koffein, a kávé és az energiaital sem., Ha utóbbit iszom, akkor az íze miatt maximum.

32 mg / 100 ml koffein meg nem sok. A Hellben ennyi van, de pl a Bombában és még 1-2-ben csak annyi, mint eg ysima üdítőben.

2016. szept. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

a koffein "működési elve" relative egyszerű. Nem vagyok doki, szóval parasztos egyszerűséggel írom, amit olvastam valahol:

Az agyban a fáradtság érzetéért felelős molekulák kapcsolódnak valami ingerület vivő molekulához. Ezeknek a fáradtságot jelző cuccoknak az atomszerkezete nagyon hasonlít a koffeinhez, ezért ha koffeint viszel a szervezetedbe, akkor a koffein molekulákat fogja szállítani a másik molekula, ezért nem érzed, hogy fáradt vagy. Szimplán átvered az agyad. Ezért van, hogy egy hosszabb autóúton, vagy vizsga előtt televered magad kávéval, vagy energiaitallal, és ahogy kimegy a hatása elborulsz mint egy zsák krumpli.

Ha alapból kipihent vagy, akkor a koffein ezt a hatását nem fejti ki, mert alapból nem akarna az agyad fáradtságot jelezni, így ebben az esetben csak megdobja a szívverésedet és a vérnyomásodat, ezért érzed magad kicsit felpörögve.

Ritkán előfordul, hogy valakire a koffein pont fordítva hat. Volt egy ismerősöm, akire vagy nem hatott, vagy elaludt ha kávét, energiaitalt ivott. Valamint akkor sincs nagy hatással, ha már hozzászoktál. Akkor csak tolod be, mert kell, és nem érzed, hogy pörgetne, viszont ha megpróbálod abbahagyni, akkor jó ideig nyomott leszel (tapasztalat)

2016. szept. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

tényleg ne kössetek bele, ha kémiailag nem jól fogalmaztam, a lényeg szerintem benne van.

2016. szept. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én már a szagától rosszul vagyok. Hatása amúgy miért lenne? Nincs ezekben semmi, csak víz, cukor, aroma meg némi koffein, kb. egyharmad annyi, mint egy presszókávéban, és a legtöbb emberre annak sincs semmilyen hatása.
2016. szept. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Rám se hát, ritkán iszom, de akkor sem értek semmit, még ha mozgok is utánna. Kávétól sem leszek éberebb. Nem tudom miért van...
2016. szept. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
69%
Mert nincs benne taurin
2016. szept. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Olyan minimális koffein van ezekben, hogy a legtöbb emberre abszolút nem hat, inkább csak a cukor, ami energiát ad, mivel az baromi sok van benne..."


Csak érdekesség: Az energia ital nem a koffeintartalomtól lesz energia ital ,hanem a benne lévő cukortartalomtól!

2016. szept. 12. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Semmi köze hozzá a taurinnak, főleg hogy pótolva van hasonló hatású anyaggal, inozitol, arginin stb.


Azért nem érzed, mert nem vagy fáradt, 15 évesen meg még nem is nagyon leszel sok mindentől. Majd ha idősebb leszel, egy igazán húzós nap után meglátod, hogy hat az...

2016. szept. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!