Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Kotyogós vagy kapszulás kávé...

Kotyogós vagy kapszulás kávé a finomabb?

Figyelt kérdés

Jelenleg kotyogós kávéfőzőnk van itthon. Én ritkán iszom kávét, inkább csak az íze miatt. A gép automatás kávékat jobban szeretem általában mint az itthoni kotyogóst. A kérdésem, hogy mennyivel másabb a kapszulás kávé íze mint a kotyogósé. Maximum 15 ezer forintot szánnék ilyen kávéfőzőre, nem tudom mennyire finomak azok a kávék, amiket ilyen olcsóbb gépek csinálnak. Azzal tisztában vagyok, hogy ezek a cégek nem abból élnek, hogy kávéfőzőt adnak el, hanem az eladott kapszulás kávék árából inkább, de mivel én havonta 4-5 alkalommal iszom így, ha finomabb és jobb a kapszulás akkor inkább beruháznék egy ilyen gépre.


Válaszokat köszönöm!



2016. nov. 17. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Semmivel sem jobb, a kapszula aromát is tartalmaz,és nagyon drága. Én a kotyogóra szavazok inkább.
2016. nov. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak te tudod eldönteni, a te saját magad szájad íze. Én speciel kotyogó párti vagyok. Azonban ha, ha pl. automata cuccok ízére vágyom akkor veszek egy olcsó csomag nescafet vagy capuccinót vagy kávétejszínt és kikeverem.
2016. nov. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Nekem illy kapszulás kévefőzöm van. Ez egy drágább kategória, de nagyon finom szerintem a kávéja, én szeretem. Kevés kávét iszok amúgy is ráadásul a családban egyedül így nekem nagyon jó a kapszula.


Van kotyogós kávéfőzöm is, van amikor azt használjuk pl. ha a férjem szülei nálunk vannak, mert ők nagyon szeretik azt az ízt.


A kávé íze azért szerintem függ attól is, hogy milyen kávét teszel a gépbe.

2016. nov. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
A kotyogósban frissen kifőtt kávénak nincs párja.
2016. nov. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezekkel a kapszulakkal, csak a sohavegetnemmero extra kiadasra fizeted be magad! Maradj a kotyogosnal! Hacsak nem ugy lopod a kavekapszulakat valahonnan!
2016. nov. 22. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kotyogós. A kapszulás kávé egy nagy parasztvakítás.


Egyébként ha még a kotyogónál is frissebb és finomabb és olcsóbb kávét szeretnél vegyél egy darálós kávéfőzőt. Kis asztali, Egy kiló kávéval egymagad hónapokig elvagy, főleg ha ritkán iszod. Megdarálja és megfőzi. Egyetlen hátránya hogy el tud vízkövesedni, de citromsavas lével kitakarítható.

2016. nov. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kapszulás gépek presszókávét csinálnak. A kapszulában tömörítve van a kávé és friss. AZ a lényege, hogy nem lehet elrontani, nem kell baristának lenned ahhoz, hogy kávéházi minőséget igyál. (Bár gondolom nem mindegy a kávéfőző gép sem)

A kotyogós meg más techonlógiáva máködik, más a végeredmény is. Tulajdonképp megválaszoltad, hogy a kapszulás izlene jobban. Tudomásul kell venned, hogy az jóval drágább is. De ha őúgy érzed, megér annyit, akkor vegyél olyat. Szerintem csalódni nem fogsz

2016. nov. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Jó a kotyogós is, alulra raksz vizet és kávét,felrakod gázra és megvárod amíg felül kijön a folyékony kávé. Friss, finom és jó. Persze oda kell rá figyelni. Én kapszulás vackot nem vennék de a te pénzed.


Van a másik fajta amibe szűrőt kell teni és abba akávét, felülre meg a vizet, na az egy gagyi fos.... Van aki olyan béna hogy nem tud vele normális kávétcsinálni, csak vízízűt... nem ér annyit. Ráadásul fizetheted a papírszűrőt, mert fogyóeszköz. Elég nekem a kávéra kiadni a pénzt

2016. nov. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!