Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen kapszulás kávéfőzőt...

Milyen kapszulás kávéfőzőt vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy kapszulás kávéfőzőt és nézegettem párat mint pl: Cremesso UNO, Nescafé Dolce Gusto Piccolo stb..

azt szeretném kérdezni, hogy ebbe milyen kapszulák kellenek ? Bármilyen kapszula jó beléjük ?



2015. nov. 28. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Csak saját márka kapszula jo bele hisz méretre van szabva a kapszula.



Dolce gusto kávéfőzőm van. Es csak saját marka kapszula jo bele.

2015. nov. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
62%

Semmilyet.


A kapszula nem valami termeszetbarat, mert nem tudjak megfeleöen recyctlingolni, a benne levö kavemaradek miatt.

A Svajcban az üres kaves kapszulakat külön kell gyüjteni es leadhato, Nemetorszagban megy minden egybe a 'Gelbe Sack' ba vagy a 'Gelbe Tonna'ba.

Utobbi sok problemat jelent. Amit nem tudnak recyclingolni, ujra feldolgozni azt elegetik. A kapszulak aluminuomot tartalmaznak. Ahhoz, hogy az Al-ot a bauxitbol nyerjek, sok energia szükseges.Egy ilyen kaveskapszula csak 1 g-ot nyom a merlegen, de, ha a fogyasztas nö a lakossag köreben, akkor egy-egy evben tonnaszamokra nö a szemet.


A masik szempont, hogy a kapszulas kavek hizlalnak, mert mar eleve cukrot (is) tartalmaznak.

2015. nov. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Sosem értettem azokat, akik kapszulás kávéfőzőt vesznek - magukat szorítják keretek közé sok pénzért:) Nem sokkal jobb, ha bármilyen kávét vehetsz magadnak, megőrölheted magadnak és frissen elkészítheted?
2015. nov. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Melyk az a kapszula amelyk cukrot tartalmaz?

Mert mindegyik kaveba meg a kapucino is kell cukor.

Szerintem dolce gusto nagyon finom kavet d😉

2015. nov. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Mert mindegyik kaveba meg a kapucino is kell cukor. "



Nem feltetlen. En a cappuccinot mindig cukor nelkül iszom. Egyebkent csak az espressot iszom cukorral.

Automata kavefözöm van. Frissen öröl lefözi a kavet, habot csinal.

2015. nov. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
lehet venni ujratölthetö kapszulákat is de mindegy
2016. szept. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sándor Dombi válasza:
81%

Én is vettem kapszulás kávéfőzőt. Az asszony akart egyet, nem sikerült róla lebeszélnem.

A MM -ban vettem. Az eladó nagyon precízen tájékoztatott. Ki van ez ám találva...!

Ha relatíve olcsóbb gépet veszel, a kapszulák drágábbak, és fordítva. Ez alól egy kivétel van, a Nespresso, ott a gépek is a drágább kategóriába tartoznak. Ha pl, dolce gusto -s kapszulából akarsz inni mondjuk capuccinot, az pont kétszer annyiba kerül mint egy ízesített kávé, mert azt a gép két kapszulával, egy kávé és egy tejpor kapszulával készíti. viszont az alapkávé kapszulák olcsóbbak, mint mondjuk a cremesso.

Egyéb iránt a biznisz nem a gépben hanem a kapszulákban van. Minden gép csak a saját maga által gyártott kapszulát fogadja. Kivétel ez alól néhány, utángyártott kapszulával is működő gép (nespresso, dolce gusto, senseo). Ekkor a kapszula ára borsos ráadásul lehet vele vacakolni.(hogy hányszor lehet utántölteni lecserélés előtt arról nincs infóm)

Az asszony egy cremesso una -t kapott.

Én minden esetre maradok a 2,5 dl tej felmelegítésénél, bele a neskávé, fahéj, eritrit.

2016. szept. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

"Mert mindegyik kaveba meg a kapucino is kell cukor. "


Neked biztos. Nekem nem. És tanulj meg írni.

2016. nov. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!