Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A bőséges tea fogyasztásnak...

A bőséges tea fogyasztásnak milyen pozitív és negatív hatásai vannak?

Figyelt kérdés
Van, hogy napi 5 litert de másfelet mindig megiszom. Imádom a teát akármilyen meglepő a leírtakból. Iszok a zöldet, gyümölcsöt és gyógynövény teákat is egyedül a feketét nem.
2016. dec. 8. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

napi 5 liter az nagyon sok, fenn all a veszelye, hogy kimosod a szervezetedbol a fontos asvanyi sokat, es tul dolgoztatod a veseid.


olvasd el ezt :


[link]

2016. dec. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
5 liter vízből is túl sok.. Nem értem hogy van ingerenciád ennyit inni. Kinyírod a vesédet, foyamatosan erősen dolgoznia kell.
2016. dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Én is szeretem napi 2-3 liter iszok meg belőle de én pont a fekete teákat szeretem főleg az ízesítettet (Earl Grey)
2016. dec. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Látom az első kettőnek magas volt a kérdés. Írtam: van, hogy. Nem azt jelenti minden nap, főként nyáron volt annyi manapság 2-3 liter.

DE nem is ezt kérdeztem hanem a teának! a hatásait. Ha nem tudsz a kérdésre válaszolni akkor nem muszáj.

Harmadik: Én is nagyon szeretem csak sajnos azt nem bírja a hasam.

2016. dec. 9. 10:00
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Miért kell ilyen paraszt módon visszaböfögni olyanoknak akik jó indulatúan válaszoltak?


Csak hogy örülj egy válasznak: jó sárgák lesznek a fogaid, koffeinfüggő leszel.

2016. dec. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az a baj itt nem a jóindulatról van szó hanem, hogy sikerélményük legyen vagy pontot gyűjtsenek, mivel nem a kérdésre válaszoltak.

Már az elején éreztem, hogy biztos a mennyiségre lesznek okoskodások de gondoltam hátra nem.

Viszont a te színvonaladra válaszolva, a gyümölcs teában nincs koffein, se a gyógynövényben csak a zöldben van egy kicsi és a feketében sok amit írtam, hogy nem iszok. AMÚGY az a koffein zseni barátom igazából tein. (bár persze ez az utolsó dolog mert erről még mindig vitáznak)

2016. dec. 9. 10:47
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

"Már az elején éreztem, hogy biztos a mennyiségre lesznek okoskodások de gondoltam hátra nem."


Hát te beteg vagy komolyan :D Azért "okoskodunk" a mennyiségről mert azt kérdezted hogy milyen következményei lehetnek 3-5 liter tea fogyasztásának. Mégis miről szólnának a válaszok?


Igen, a gyümölcsteában nincs koffein, de a zöldteában igen, ráadásul lassan felszívódó. Abból literszámra inni nem bölcs dolog. Mondjuk nem értem minek teszel fel kérdést ha minden válaszra sértődötten ugrasz.

2016. dec. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

"AMÚGY az a koffein zseni barátom igazából tein."


Istenem, a tein meg a koffein teljesen ugyanaz, ugyanaz alkaloida anyag. Csak kulturális, évszázadokra visszanyúlóan a tea koffeinjét szokták teinnek hívni.

Bár biztos jobban értesz a vegyészethez, mert már biztos elolvasták 2 cikket a femina.hu-n a témával kapcsolatban.

2016. dec. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

A másfél liter az még bőven kevés is, hacsak nem iszol mellé egyéb folyadékokat. Izzadós kánikulai napokon pedig valóban kell az öt liter, persze ez testsúly függvénye is.


A kelleténél valamivel több folyadék-bevitel sohasem olyan káros, mint a keleténél ugyanannyival kevesebb bevitel. Az is hülyeség, hogy terheli a vesét, nem igaz. Ha kevés a folyadék, tehát töményebb az oldat, az terheli jobban a vesét, és nagyságrenddel megnöveli a vesekő/hólyagkő kialakulásának veszélyét is.


Attól sem kell félni, hogy kiürülnek az ásványi anyagok a szervezetedből. Ha vizet innál, ez reális veszély lenne, de teával, gyümölcsteával, gyógyteával pontosan hogy pótolod ezeket az anyagokat. Különösen, ha változatosan fogyasztod őket. Meg feltételezem, hogy szoktál azért étkezni is :)


A koffeinfüggőségtől sem kell félni. A magazinok szeretnek ilyesmiről cikkezni, de az orvosi szakirodalom szerint ez egyáltalán nem úgy működik, ahogy ezzel a pletykalapok riogatják a népeket.


Eleve, a tein és a koffein hiába ugyanaz az anyag, ha teljesen más a hatásmechanizmusa. Ha iszol egy feketekávét, vagy megiszol egy koffein-ampullát, vagy tablettában szeded be, akkor annak hirtelen élénkítő hatása lesz, "megdobogtatja a szívedet". Ha zöld teát iszol, annak ilyen hatása nem lesz, nem terheli meg a szívedet. Viszont tartósan élénkít, ha délután iszol, egy erős teát, az kérdésessé teheti az esti elalvást. Míg egy kávénak, koffeintablettának ekkora.


Szóval nyugodtan igyál rengeteg teát, nem fogsz belebetegedni :)

2016. dec. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
* ekkorra elmúlik a hatása.
2016. dec. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!