Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szerintetek Budapesten jó...

Szerintetek Budapesten jó minőségű ivóvíz van? Szívesen főztök belőle levest/teát stb?

Figyelt kérdés
Nem kimondottan hatósági statisztikák érdekelnének. Inkább a saját érzésetek, benyomásotok, tapasztalatotok érdekelne.

#ivóvíz #budapesti ivóvíz #levesfőzés budapesti vízből #ivóvíz fogyasztása
2016. dec. 12. 09:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Feltehetően nem egyetlen központi helyről jön az ivóvíz, így eltérések lehetnek. Nálunk kiváló a víz.
2016. dec. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!


Azt megkérdezhetem még, hogy a Te esetedben Bp. melyik részéről van szó? (Csak körülbelüli hely/kerület/városrész érdekelne.)

2016. dec. 12. 09:27
 3/21 acelsziv ***** válasza:
38%
Mi Kelenföldön lakunk és kiváló a víz. Pláne az ország nagy részében található büdös hugyos vízhez képest.
2016. dec. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
II. kerület, én nem szeretem az itteni vizet. A XII. kerületben még rosszabb volt.
2016. dec. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

# acelszív


Ez érdekes, mert én az ország másik végében lakom, és kelenföldi rokonaimnál tapasztaltam, hogy mennyire "büdös hugyos" a víz a mienkhez képest. ;)

2016. dec. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%
A XVI. és XVII. kerületi víz kiváló minőségű, jó ízű. A napokban a hegyvidéki vizet kóstoltam, ott tényleg éreztem valami mellékízt, de lehet, hogy csak azért, mert nem azt szoktam meg. Az ottani barátaim vízszűrőt használnak, de nekem az sem ízlett, mert attól meg olyan jellegtelen, semmilyen íze van a víznek.
2016. dec. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
A XVIII. és XX. kerületben kiváló szerintem.
2016. dec. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 acelsziv ***** válasza:
52%

5: Azt írtam: "Nagy részében" nem azt hogy mindenhol. Szövegértés hol marad?

Bejártam az országot és mind az Alföldön, mind Békésben, Szeged környékén de a Nyírségben is undorító a víz.

A Dunántúl és a karsztvizes hegységek mérföldekkel jobbak.

Borsodban is szuper a víz. Pláne mert ott nőttem fel és annál finomabb úgyse lesz sehol :)

2016. dec. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Mindenkinek a válaszát!


Úgy tudom, (de nem biztos)hogy talán a XVII. kerületi hálózathoz hozzákapcsolták Ecser vízhálózatát. (így az ecseri víz valamelyest módosítja a XVII. ker vízminőségét)


(Mondjuk relatív, hogy kinek mi a jó és a rossz.)


Kecskeméten a laktanyában 1999 körül nagyon rossz minőségű volt a víz. (saját tapasztalat)

2016. dec. 12. 10:29
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

Egy városban sem ugyanolyan mindenhol a víz.

Én nem budapesti vagyok, de lakhelyemen otthon simán megiszom a csapvizet, nagyon jó minőségű, viszont munkahelyemen soha nem innék belőle. Pedig ugyanaz a város, mégis teljesen más a víz a két helyen.

De nemcsak a vízzel van így. Otthon is, munkahelyen is ugyanaz a távfűtés van, mégis teljesen más. Máskor kapcsolják be, más a hőfoka, máshogy állítják az időjárás változásához.

2016. dec. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!