Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szerintetek Budapesten jó...

Szerintetek Budapesten jó minőségű ivóvíz van? Szívesen főztök belőle levest/teát stb?

Figyelt kérdés
Nem kimondottan hatósági statisztikák érdekelnének. Inkább a saját érzésetek, benyomásotok, tapasztalatotok érdekelne.

#ivóvíz #budapesti ivóvíz #levesfőzés budapesti vízből #ivóvíz fogyasztása
2016. dec. 12. 09:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
62%

Acélszív: Békési vagyok, szerintem remek a víz. Amikor fenn vagyok Pesten, mindig vennem kell ásványvizet, mert az ottanit nem tudom meginni.

Szerintem ez attól függ, ki miben nőtt fel, mt szokott meg. Mindenhol más az ásványi anyag összetétel, gondolom emiatt van mindenhol más íze.

2016. dec. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%
Acélszív: A Nyírségben lakok és egyáltalán nem rossz a víz. Pedig én elég finnyás meg válogatós vagyok, de így sem mondanám rossznak.
2016. dec. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%
Budapest X.kerület. A fürdőben nagyon finom a csapvíz, a konyhai ihatatlan (újépítésű ház)
2016. dec. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
68%

Nos, én nagyon jó és lágy vízhez vagyok szokva, sehol nem ittam olyan jót, mint Püspökladányban, s az ottaniak is vették az ásványvizet... Biztos ízlés dolga is, de sokat nem adnék, ha ilyen lágy vizem lenne. De ez karsztvidék, persze, hogy kemény. De legalább finom :) Amúgy a faluban párszáz méteren belül is durván megváltozik a víz ihatósági foka...


Nos. Sok helyen laktam életemben, Budapesten is jópár helyen. Ahol én laktam, ott mindenütt iható volt a víz. Nem egy ladányi, persze, de okés, semmi gond vele, nem szorultam ásványvízre.

A hajdúböszörményi vizet már csak ízesítve tudtam meginni, inkább ízetlen volt, nem rossz. Levesnek, kávénak nem volt gond.

De a székesfehérvári csapvíz iszonyú (legalábbis egy belvárosközeli lakótelepen, ahol gyakran megfordulok). Rutinszerűen ásványvízből készítek kávét, ha ott vagyok, mert eleve se jó, de néha olyan klóros, hogy önthetem ki a kávét, képtelen vagyok meginni. Ivásra szódát használok ott.

S egyszer ittam sós csapvizet is egy másik városban, nem tudom, az mi a csuda lehetett, nyilván tiltakoznának, ha rendszeres lenne. Brrr.


Az országban szinte mindenütt kemény a víz és sok helyen rossz is, másutt iható, finomnak nem sok helyen nevezném, túl magasan van a léc. Ahol már iható, ott csapvizet iszom.

2016. dec. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
83%
Én a II. kerület azon részén lakom, ahol Budapesen a legjobb minőségű az ivóvíz. Nagyon szeretem inni is, nem csak főzni vele.
2016. dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a III. kerületben nagyon jó minőségű a víz. Finom, lágy, "vízízű". Ezen részén legalábbis ahol én lakom. Erről tudok érdemben nyilatkozni. Laktam a XIII.-ban is, de ott nagyon kemény, "szokható", de amikor ide költöztem akkor tudatosult bennem és szinte fellélegeztem amikor első héten megkóstoltam ittam belőle, és nagyon ízlett, hatalmas minőségi változás volt, finom és lágy :)
2016. dec. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek a válaszát!
2016. dec. 12. 16:12
 18/21 anonim ***** válasza:
95%
Nekem videkikent eleg remes a bp-i csapviz. Pocsolya ize van. Le se birom nyelni, ugy ahogy volt ki is koptem akarhanyszor probalkoztam. Rokonoknal, ismerosoknel vagy csak ugy valahol (pl MOM, West End stb) is kostoltam mar katasztrofalis vizet. Pedig a mi vizunk se tul jo, bromos, kloros, de ehhez kepest nekem a fovarosi csapvizek fogyaszthatatlan kategoria. Elnezest, ha ezzel megbantok valakit.
2016. dec. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
61%
II. kerület, szeretem. Megszoktam az ittenit, máshol nem szívesen iszok csapvizet; pl anyóséknál nagyon erőteljes mellékíze van, de a férjem nem érzi.
2016. dec. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
77%
Termálvízből főzök bp 2. Ker. A sima víz borzasztóan ihatatlan
2016. dec. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!