Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Energiaital mellékhatásai?

Energiaital mellékhatásai?

Figyelt kérdés

Minden nap kb iszok 1 monstert (0.5liter) kb másfél éve.

Eléggé izzadok és fáj a fejem már egy ideje és néha a mellkasom is fáj emiatt van? Meg szorongok is



2017. jan. 2. 18:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és 16 éves vagyok
2017. jan. 2. 18:53
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges.Szerintem nem kéne innod mert nagyon nem egészséges és a szervezetednek sem használ.
2017. jan. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
még az is lehet,én eddig csak 2-szer kóstoltam de azt is futáshoz
2017. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én a kávéval vagyok így. Csak akkor iszom, ha dolgozni megyek. Meglennél nélküle is egyébként. Ne szokj rá, néha hobbiból igyál egyet, de szerintem teljesen felesleges. Próbáld ki a kávét inkább, nagyfiú vagy, szerintem megengedheted magadnak. Csak addig, amíg fizikailag nem érzel rosszullétet, mert ha igen, hanyagold.
2017. jan. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy minden nap 5-kor kelek es kb 5-6-ra erek haza szoval suliban olyan vagyok mint egy zombi
2017. jan. 2. 20:38
 6/11 A kérdező kommentje:
Es koszi a valaszokat
2017. jan. 2. 20:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják az is azert van mert nem iszunk elég vizet ezért nézünk ki ugy mint a zombik a suliban.Hidd el eltudom kepzelni milyen de tul vagyunk terhelve sajnos.Tudom hogy nehez mert a kaveval is ez volt nekem anno de hidd el hogy ez nem fog hosszu tavon jora vezetni.
2017. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy attól van igen.

Barátnőmnek is ezektől lett szívritmuszavara. Orvoshoz járás stb. meg amikor mondja, hogy most furán vert a szíve és fura volt.


Ha leszoksz a koffeinről nem leszel ilyen fáradt mindig. Nem jó a szervezetednek, hogy felpörget majd megint leeresztesz.

Ez saját tapasztalat, mert egy ideje már egyáltalán nem iszom koffeint és jobb így.

Colából is koffeinmenteset iszok pl, semmi kávé, energiaital stb.

Az első 4 nap nehéz lesz, de utána jobb lesz.


Csak ártasz magadnak vele tényleg.

2017. jan. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom
2017. jan. 2. 21:48
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Az energiai italokban olyan hatóanyagok vannak, amelyek képesek kibillenteni a normális működési ritmusból a szervezetet, ráadásul függőséghez vezethet az állandó fogyasztása.

Ilyen hatóanyag a koffein, van akinél nem okoz problémát, sőt élénkíti, a másik embernél meg fejfájást, szívritmus zavart vált ki.

Még rosszabb a taorin, bár az ellen komoly lépések voltak, a hazai forgalmazású energiai italokban már nincs.

Összességében az energiai ital inkább árt, még a kávé is jobb.

Az energia ital cukor, szénsav, koffein, mesterséges ízfokozók, tartósítószer és víz elegye, még sz sem tisztázott, hogy a különböző összetevők egymással milyen viszonyban vannak, erősítik, vagy csökkentik egy-egy alkotórész hatását

2017. jan. 3. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!