Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ha napi 2-3 doboz 250 ml...

Ha napi 2-3 doboz 250 ml mennyiségű energia italt beviszek magamba megrövidíti az életemet?

Figyelt kérdés

2017. jan. 12. 12:50
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
60%

"igen, megröviditi, és nem a vàlaszokbol olvashato koffein miatt, hanem az egyéb kàros összetevök miatt. Keress bio energiaitalt, van amelyik csak természetes anyagokbol àll. Sajnos azoknak nincs tutti frutti izük :("


És mik azok az egyéb káros összetevők? A víz?

2017. jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
74%

Eleve nem lehet megmondani pontosan hogy mikor halnál meg, ezért az sem mondható meg hogy az energiaital ivás elvesz-e a várható életedből.


Mert ha nem iszol egyet sem akkor is elüthet a villamos, és akkor az tényleg megrövidíti az életed.

Ne görcsölj!

Igyál, egyél amit bírsz, megkívánsz! Dugjál minél többet, mert nem tudhatod mikor jön a villamos!

2017. jan. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Lekri ***** válasza:
37%

Szerintem méreg, és nem a coffein, hanem a taurin miatt, ami sokkal erősebb! Nem véletlenül írják rá, hogy ne fogyaszd alkohollal.

Egy ismerősöm sokat dolgozott, energia itallal tartotta az állóképességét. Elszállt a vérnyomása, a cukra, fél évbe telt, mire helyrehozták az orvosok.

2017. jan. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
81%

"Szerintem méreg, és nem a coffein, hanem a taurin miatt, ami sokkal erősebb! Nem véletlenül írják rá, hogy ne fogyaszd alkohollal."


Évek óta nincs bennük taurin, nagyon naprakész vagy. Egyébként:


A taurin:

"Újszülöttek számára esszenciális aminosav. Az anyatejben is megtalálható.

A szervezet kéntartalmú aminosavakból (cisztein, metionin) a szükségleteknek megfelelően állítja elő enzimatikus oxidálás útján, így hiánybetegség emberben nemigen tapasztalható. A szívizom egyfajta megbetegedéséért újabb kutatások szerint a taurinhiány lehet felelős, de ezt még nem sikerült hitelt érdemlően bizonyítani. Macskák számára nélkülözhetetlen, esetükben az elégtelen bevitel súlyos hiánybetegségekkel jár."

2017. jan. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Lekri ***** válasza:
47%

Nem vagyok naprakész valóban. Évekkel ezelőtt elhagytam ezeket a mérgeket, miután egy kávé és nem sokkal később egy RB elfogyasztása után láttam dobogni a saját szívemet.

Amúgy ha a taurin ilyen jó dolog, miért is hagyták ki?

Na mindegy, csak a véleményemet mondtam el egy kérdésre válaszolva. Kizártnak tartom, hogy ezek a műlöttyök ne lennének ártalmasak nagy mennyiségben. De persze mindenki azt fogyaszt, amihez csak kedve van.

2017. jan. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
48%

"Amúgy ha a taurin ilyen jó dolog, miért is hagyták ki? "


Leginkább a nagy büdös semmi miatt. Egyébként franc se tudja milyen mennyiségben volt bennük, nagyobb dózisban szinte minden ártalmas.

Meg ugye attól, hogy valamit előállít a szervezet még nem feltétlenül egészséges a fogyasztása, például sósavat is dögivel termelünk, mégsem egészséges bedobni napi 1 pohárral.

2017. jan. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
38%

""Amúgy ha a taurin ilyen jó dolog, miért is hagyták ki? "


Leginkább a nagy büdös semmi miatt." Ez nem igaz hogy a semmi miatt hagyták ki!


Egy pár éve volt egy cikkhogy betiltják az energiaitalok normál boltban való árusítását, pontosan a "taurin" miatt. Azt hiszem az elmebeteg uralkodónk O.V. nemzeti tüdőrákkeltőanyagokat monopolizáltanárusító üzleteinek bevezetésekor lehetett ez a cikk.

2017. jan. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
40%

Mi is a TAURIN?

[link]


Egy aminósav---Ami egészséges lenne az ember és a szív számára. Na ezért lett betiltva normál élelmiszerboltokban.

[link]


Magyarországon bár nem tilos a forgalmazása, olyan mértékű adót vetettek ki a taurin tartalmú italokra, hogy az szinte az összes energiaitalból eltűnt és más, hasonló hatású anyaggal próbálják helyettesíteni.

Magyarországon népegészségügyi termékadó terheli.[1]


Mivel támogatja a szivet ezért kevésbé betegszik meg. Így tovább élnénk. Ez nem hasznos elöregedő társadalmunkban!

Itt az a lényeg hogy dolgozz a nyugdíjkorhatárig, tartsd el INDIÁNJAINKAT akik vezérünk tanácsára szaporodnak mint a nyulak, majd 65 évesen lehetőleg dögölj meg! EZÉRT NINCS TAURIN!

2017. jan. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
46%
...de ez csak egy összeesküvés elmélet. BÁR---lehet benne valami!
2017. jan. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
90%
Mint mondtam, alapból nem veszélyes a taurin, de most hirtelen fogalmam sincs, milyen mennyiségben volt az energiaitalokban és nagyobb dózisban milyen a hatása (koránt sem biztos hogy pozitív, csak azért mert alapból az emberi szervezetben is van, erről már írtam).
2017. jan. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!