Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szerintetek az alábbi folyadék...

Szerintetek az alábbi folyadékok közül melyik a legjobb frissítő: víz, kakaó, kávé?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, a kávé vizet von el, így még több vizet kellene fogyasztani, illetve a koffein a központi idegrendszert csapja be, és így nem energiát ad, hanem a szervezetet becsapja, és úgy veszi rá, hogy a tartalékaiból éljen fel. Ezért is lehetséges az, hogy a kávéfogyasztók egy idő után kimerülhetnek, ha túl sokat fogyasztanak.


A kakaó már nem von el úgy vizet, illetve a koffeintartalma (annak változata) is kevesebb. De van még íze, és egy jó kakaó nagyon finom tud lenni, ha valaki szereti.


Víz: hidratálja a szervezetet. De ez frissít-e, hogyan befolyásolja a szervezetet, stb.?


2017. jan. 22. 17:53
1 2
 1/12 anonim válasza:
78%

Ez komoly kerdés? hát legyen:


A kávé mellé vizet kell inni, az nem frissít...


a kakaó sem frissít, sőt megszomjasavb leszel tőle...


a víz frissít, de ha citromot facsarsz bele (nem túl sokat) akkor aztán igazi frissítő. acukros limonádé is frissít de én nem iszok cukros italokat

2017. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, számomra komoly kérdés, mert sok kávét iszom és kezdem érezni, hogy bár ideig-óráig frissít, utána még fáradtabb vagyok, stb.


A többi opciót is próbálgatom.

Kakaót és vizet is ittam eddig is, de tudatosabban akarom ezt...

2017. jan. 22. 18:30
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

A kávé (vagy bármely más koffeintartalmú ital) nem frissít, hanem hamis ébrenlétet, éberséget ad akkor is, amikor amúgy nem lennél képes ilyen állapotra. Előfordulnak ilyen alkalmak, ilyenkor én is élek a koffeinnel, de frissítőnek inni? Ostobaság...


Kakaót az ízéért issza szerintem a többség, ugyanúgy ahogy az üdítőket is.


A víz fontos, napi másfél-két litert igyál belőle, egyébként ha ízes és egyben jótékony hatású italt szeretnél, akkor facsarj magadnak gyümölcslevet(pl.: narancs).

2017. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
84%
A fekete tea reggel ébren tart délutan 5ig
2017. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Wow! Köszi a válaszokat!

Akkor frissítőnek tea/gyümölcslé.

Víz mindenképp marad, csak a mennyiségét növelem, mert szerintem keveset fogyasztok belőle.

A kakaót pedig az íze miatt néha ...


Azzal tisztában vagyok én is, hogy a kávé, és minden, amiben koffein van olyan mértékben, becsapja a szervezetet. Éppen arról akarok leszokni, és tudatosabban odafigyelni a folyadékbevitel minőségére és mennyiségére.

2017. jan. 22. 21:36
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Víz.

Saját vélemény is, de épp nemrég olvastam, hogy jobb hatása van egy nagy pohár víznek ébredés után mint egy kávénak.

2017. jan. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A gyümölcslé nem annyira egészséges ám, mert sok benne a gyümölcscukor.

A legjobb frissítő szerintem a víz.

2017. jan. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Zöld tea cukor nélkül - ha szerepelne a felsorolásban, azt mondanám, ez az, ami olyan, mintha felkapcsoltak volna egy lámpát a fejedben, segít a koncentrációban. Felfrissülésre még a nagyon mértékletes kólafogyasztást javasolnám, fél-egy pohárka maximum naponta - de akkor maximum napi egy kávé.


A víz is frissít, külsőleg-belsőleg, iszod és megmosod vele az arcod, segít a tisztább gondolkodásban. Ha nem iszol eleget, az fáradtsághoz, koncentrációzavarhoz vezethet. Gondold el, milyen nehéz gyógyszert bevenni víz nélkül. Ha dehidratálódsz, minden ennyire nehézkesen működik a szervezetedben, mert folyadék áramoltat belül mindent. Szemszárazság, vesekő alakulhat ki, illetve székrekedés, aranyér, ha életvitelszerűen keveset iszol.


A kakaó és a kávé inkább az álmosság ellen jó - össze is szoktam őket keverni, kakaós kávét iszom. A délután háromkor érkező menetrendszerű agyhalál elkerülésére tökéletes.

2017. jan. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szerintem a "vizecske", vagy ahogy az Oroszok mondják:vodka.
2017. jan. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A kávé úgytudom, hogy dehidratál, én azt elvből elvetném.

A kakaóban, ha tényleg jó tej van, akkor van benne kazein, stb, sok hasznos dolog.

A víz hidratál, alapszükséglet. Használata nem lehet kérdés.

2017. jan. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!