Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A kávé, fekete tea, vagy a...

A kávé, fekete tea, vagy a koffein tabletta miért ártalmasabb az energiaitaloknál?

Figyelt kérdés

2017. febr. 27. 09:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul írtam. Az energiaital miért ártalmasabb?
2017. febr. 27. 09:54
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Az energiaitalokban nemcsak koffein van, hanem sok más serkentő anyag is. És nagyságrendekkel nagyobb mennyiségben, mint egy csésze kávéban vagy teában. Ja, és ami még van bennük: cukor. Hatalmas mennyiségben az is jellemzően...
2017. febr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Phoney ***** válasza:
47%

Semmilyen más serkentő nincsen bennük, itthon még a taurint is kivették a csipszadó miatt. B-vitaminok vannak benne meg cukor.


Az energiaitalokkal szembeni paranoia leginkább azon alapszik, hogy sokan úgy isszák, mintha csak üdítő lenne, tehát a gyakorlatban az energiaital az, amivel a gyerekek/fiatalok túladagolják a koffeint. Meg persze az „azt se tudjuk, mi van benne, mesterséges az egész”-féle kemofóbia, lásd az elsőt, aki „sok más serkentő anyagot” vizionál, mert nem ér rá elolvasni az összetevőket.

2017. febr. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem vették ki mindből a taurint.. Rockstarban, itt előttem van...
2017. febr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Azért ne akard elhitetni velem, hogy az energiaital pont olyan természetes, mint a tea. Nem láttam még energiatital-cserjét. :)


Egyébként meg nem mindegy, miből mennyit iszol, és mennyi cukor van benne vagy teszel bele. Nyilván napi 2 liter kávé 20 deka cukorral sokkal károsabb, mint egy doboz energiaital.

De ha iszol napi egy csésze/bögre fekete teát üresen, az sokkal egészségesebb, mint rászokni az energiaitalra.

Mert szerintem az energiaital - mint az üdítők többsége - itatja magát, észre se veszed, és egyre többet és többet iszol belőle. Szóval szerintem igazából ez a legnagyobb baj velük.

2017. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Az energiaitalnak már a neve is átverés. Azt sugallja, hogy energiát ad. Pedig csak a "rejtett" energiáidat mozgósítja és emészti fel. Azokat, amik pl az immunrendszered működésére lettek félretéve.
2017. febr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

#6-os azt hogy érted? A B3, B5, B6, B12 vitamin fogyasztásával a saját belső energiád csökken? (amit az immunrendszeredre tartalékolsz?)

Szerintem pont az ilyen vitaminok kellenek az immunrendszer megfelelő működéséhez....

2017. febr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#7-es, ha véletlenül lenne olyan energia ital, amiben az általad sorolt vitaminok is vannak, akkor azt a marketingesek tetették bele a nagyobb haszon reményében, és amiatt, hogy ilyeneket kérdezhess.

De én másképp kérdezek.

Ha kimerült vagy, miért nem könnyen emészthető gyümölcsöket eszel? És miért nem alszol egy nagyot?

Megennéd természetes formában a hasznosulást segítő ásványi anyagokkal és nyomelemekkel együtt a vitaminokat (és rostokat is ennél), és a kimerültséged is megszűnne.

De nem, te felhajtasz egy energia italt, mert bár fáradt vagy, de tovább zsigerelnéd magad...


[link]


Válaszolva a kérdező kérdésére is, az energia italok hipertóniásak, tehát ozmolaritásuk magasabb, mint a sejtek ozmolaritása, így folyadék pótlásra alkalmatlanok. Hasonlóan egy frissen főzött méregerős fekete kávéhoz.

De egy nagy adag kevés cukorral és bő citrommal elkészített tea már nem okoz dehidratációt.

2017. márc. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez egy 2009-es cikk... azóta léteznek újabb cikkek is frissebb laboreredményekkel :)

A dobozon feltüntetett vitaminokat pedig tartalmazzák az energiaitalok, különben már régen meg lennének baszcsizva ha valótlant állítanának az összetevőkkel kapcsolatban.

Gondolod, hogy mondjuk a Hellt egyszer sem ellenőrizték volna? Sem a hatóság sem a konkurencia?


Beviheted a az adott mennyiséget zöldséggel és gyümölccsel is DE... ha így teszel mozdulnod le lenne kedved úgy telítődsz. Teli gyomorral meg ugyebár nem jó sportolni.

Azt olyan mintha a "szükséges" nikotinmennyiséget a dohányzó ember paradicsomból, padlizsánból venné magához... Elvileg megtehetné olyan 60 kiló elfogyasztásával.

Az energiaital legfőbb "serkentő" ereje a benne rejlő koffeinben van, a többi összetevő kölcsönhatásos hatása is elenyésző ahhoz képest. Ez a koffein pedig kb 1,5 csésze kávé elfogyasztásával fedezhető. (Láttam már olyat aki sportoláshoz kávét iszik, hogy az alacsony vérnyomását kicsit felpörgesse és ne aludjon el miközben koncentrálnia kellene...)

2017. márc. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
..és van akinek a kávé fogyasztását sem javasolják, ugyanígy az energiaital fogyasztása sem lenne javasolt számára. És ugyanúgy ahogy a kávét sem lenne szabad nyakló nélkül fogyasztani, úgy az energiaital túlzott fogyasztásának is olyan rossz hatásai vannak mint a megállás nélküli kávézásnak.
2017. márc. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!