Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mi a különbség a zero és a...

Mi a különbség a zero és a light italok között?

Figyelt kérdés

Például a Pepsinél. Van Light, amiben 1kcal van, viszont a Zero változatában is csak ennyi. A Coca colával is így van ez.

Nem tudom, hogy régen valóban így volt-e, de én mindig azt hittem akkoriban, hogy a light kevesebb cukrot tartalmaz. Most viszont nincs is benne.


Az s-budgetes energiaitalnak is van zero és sugarfree változata, szintén nem látok különbséget, ráadásul az összetevőik is ugyanazok.

Azt hittem csak megújul a doboz, és még van raktáron amolyan. De ennek már vagy 1-2 éve.



2017. ápr. 15. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
A zero az azt jelenti,hogy valami hiányzik,tehát valami mentes az ital..Pl coca cola zero: zero cukor...a light-t nem tudom sajnos
2017. ápr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Marketing.
2017. ápr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
más fajta édesítőszer van bennük
2017. ápr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A zero az valamitől mentes , pl: cukortól , a light , az meg olyasmi , mintha kevesebb lenne belőle pl: kevesebb cukor.
2017. ápr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Már megtaláltam a választ. De köszönöm mindenkinek :)


"...De a különbség inkább az ízben rejlik. A Coca-Cola zero a Coca-Cola fantasztikus ízét biztosítja számodra nulla cukortartalommal. Bár ugyanazokat az édesítőket tartalmazza, mint a Coca-Cola light (az aszpartám és az aceszulfám-K keverékét), más, a klasszikus, piros változathoz közelibb az alapíze, annak ellenére, hogy mind a kettő alacsony energiatartalmú és cukormentes."

2017. ápr. 16. 13:45
 6/6 anonim ***** válasza:

A Light és a Zero is cukormentes, a különbség abban van, hogy más arányban keverik az édesítőszereket, ezzel picit másabb lesz az íze. Van 4-5 féle édesítőszer is, mindegyiknek van mellékíze ami sajnos a termékeken érezhető is, ezért kell annyit a keverési aránnyal szórakozni. A valóság viszont az, hogy én próbáltam mindkettőt, tök ugyan olyanok voltak. Úgyhogy inkább csak marketing, bár maga az alapfelállás is igaz, hogy másabb lesz az íz.


A csökkentett cukortartalmú az más, a Monsternek a lo carb nevű energiaitala volt ilyen, de már kikopott, mert lecserélte a teljesen cukormentes. Meg elavultak lettek, mivel ma már nagyon sok minden csökkentett cukortartalmú alapból is, így nincs értelme külön futtatni. A Monster Rehab is pl. 2g, a Nestea 7g, sok más üdítő is ekörül van, a rendes cukortartalom viszont 11g lenne alapból. /100ml

2017. ápr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!