Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért adnak sok helyen "forró...

Miért adnak sok helyen "forró csokoládé" néven porból készült meleg kakaót?

Figyelt kérdés

A mekitől elkezdve sok standon, kávézón át az éttermekig, nagyon sok helyen "forró csoki" néven árulnak meleg, porból készült kakaót, amit otthon is simán megcsinálok, ráadásul jóval olcsóbban.

Eddig egyetlen egyszer ittam igazi forró csokit, de az teljesen más volt, mint amit sok helyen adnak.


Ha tudják még a felszolgálók és a vendégek is, hogy az nem forró csoki, hanem kakaó, akkor miért nem azt írják ki az étlapra?

Ismerőseim is fel voltak már háborodva, hogy 600 forintot kiadtak egy pohár meleg kakaóért, amikor forró csokit vártak....és még szóvá sem lehet tenni, mert a pincér "csak azt adja amire felhatalmazták".


Ti mit gondoltok erről?

Felesleges próbálgatni, inkább otthon készítsek, vagy érdemes próbálkozni? Megjegyzem Ausztriában is ugyanez van, mert járok Bécsbe, és ott is kakaó van csoki helyett sok helyen.



2017. ápr. 16. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az is forró csoki, ami porból van, de persze nem olyan mintha rendes csokoládét olvasztanának föl. A minőségi étcsoki elég drága lenne és jóval nehezebb sok helyen kivitelezni az elkészítését, mint a porból készült verziót. Azért a kakaótól szerintem jobb és másabb még a poros verzió is. Vagy lehet csak én járok jobb helyekre, de azért más mint egy bögre forró kakó.
2017. ápr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy a forro csoki a csokikrémtöl a kakaoig lehet. Ki ezt, ki azt szereti. Nálam az erösen (nagyon jo minöségü!!) kakaos, kis keményitös tejszines a nyerö.
2017. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
mer az jo
2017. ápr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert az olcsóbb, mintha csokoládéból készítenék, és neki az a lényeg, hogy megszedjék magukat rajtad, nem az, hogy te igazi csokoládét kortyolgassál.
2017. ápr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de engem is nagyon idegesít :( amúgy Ausztriában ne is várd, náluk a heisse schoko az mindig kakaót takar.


Én ahol jó, sűrű csokit szoktam inni, azok mindig a karácsonyi vásárok. Ilyen kis üveg tartályszerűből csapolják.

2017. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!