Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyik kávé finom cukor és...

Melyik kávé finom cukor és tej nélkül is?

Figyelt kérdés

Kipróbáltam egyet-egyet a legjobb minőségűekből is eddig (Dallmayr, Lavazza, Segafredo) de valahogy nem voltak olyan finomak cukor és tej nélkül.


A Douwe Egberts Paloma volt eddig az egyetlen ami bejött így csupaszon eddig, pedig az elvileg nem is minőségi kávé.



2017. jún. 16. 10:56
 1/7 Phoney ***** válasza:
100%
Sajnos nemcsak a minőség a kérdés, hanem az is, hogy mivel főzöd le. Ráadásul kávénként is eltérhet, hogy milyen módszer áll jól neki.
2017. jún. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hidegen "főzött" kávé, vagy csepegtetett kávé.

Hátránya hogy nem 1 perc alatt készül el.

2017. jún. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Starbucks kimért kávéi között van, mondjuk én eleve nem tejjel és cukorral iszom, szerintem, ha ahhoz vagy szoktatva, szinte egyik sem fog ízleni azok nélkül.
2017. jún. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan látogass el egy komolyabb kávézóba, és kérd meg a baristákat, hogy igazítsanak útba kicsit.


Egyébként valamilyen 100%-os arabicát kellene választanod, a kérdés, hogy hogyan készítsd el.

2017. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha eddig cukorral és tejjel ittad akkor ihatsz bármilyen jó minőségű kávét,nem fog ízleni.
2017. jún. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok nagy kave szakerto, de az alapjan, hogy a Paloma izlett en azt gondolom, hogy a keve fajtaja nem mindegy.

A paloma ugyanis robusta kevebol van (ez valoban olcsobb, mert maga ez a kavefajta sokkal ellenallob, konnyebb termeszteni, es talan nem is olyan izletes) a tobbi viszont inkabb arabica.

En szemely szerint 1 db kavetejszinnel iszom a kavet, es azt tapasztaltam, hogy az en izlesemnek inkabb az olyan kavek felenek meg, amiben van robusta is, ez mondjuk akkor, ha sima otthon fozos vagy esetleg kapszulas espressot iszom.

Persze fugg a kavefozotol, es a kave elkeszitesi tehnikajatol is, errol valami okosabb barista tudna neked odakat zengeni.

En pusztan sajat izlesem alapjan iszom a kavet, es a sajat kenyelm alapjan keszitem el...koran reggel nincs nekem idom, meg energiam sem sokat pepecselni vele. Arrol nem beszelve, hogy igy is nagysagrendekkel jobb, mint amit a munkahelyen lehet venni :D


Egyebkent a felsorolt "minoseg"i kavekat sem mondanam a legjobb minosegunek, de teny, hogy nem a legalja kategoria, es a legtobb hiperben nem is nagyon lehet ezekbel sokkal minosegibb kavet inni, de azert hidd l vannak ennel jobbak is.

2017. jún. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Én már régóta hozzászoktattam magam a tej és cukor nélküli kávéhoz, így bármilyen kávét megiszok.

Mondjuk olcsóbbat már mostanában nem szoktam, a munkahelyen mindig szemes kávét veszünk (Segafredo), mert itt darálós kávéfőző gépünk van, otthon instant kávét iszok (Davidoff), de vendégségben ittam már azt a kapszulás Dolce valamit is. Nekem mindegyik bejön tej és cukor nélkül.

2017. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!