Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen finom süteményeket...

Milyen finom süteményeket tudtok ajánlani, amelyekbe nincs sok (! ) cukor (vagy liszt)? És viszonylag olcsó és egyszerű elkészíteni?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre a válaszokat! :)
2017. máj. 5. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:

az van amit megsütsz magadnak, leginkább.

egy csomó féle maglisztet lehet már kapni, a lenmaglisztet tudom ajánlani. Állagra nagyon hasonlóan viselkedik

gyilkos kis testvéréhez, a búzaliszthez.

lágy tésztához utifű maghéjjal keverd,


Kemény tésztához kifőzni pedig egynegyyed arányban keményítővel (tápióka vagy burgonyakeményítő) hasznád

Olyan remek kis tésztát főztem belőle hogy kiváló volt.

2017. máj. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%

Piskóta. De mit értesz cukor vagy liszt alatt? Mert hagyományos értelemben egyik sem feltétlenül kell bele. De a hagyományos piskótába is kevés kell, tojásonként 1-1,5 dkg. Olcsó és szerintem pofonegyszerű, nekem mindig sikerül, pedig állítólag vannak buktatói.


Persze sok jó kevert süti van. Az előbb pl. mákos sütit ettem. Abban a mák a liszt és nagyon kevés édesítő is elég nekem (ami "szerencsésebbeknek" kiváltható mazsolával, az én étrendembe nehezen fér). 1 tojássárgája, 1 dkg darált mák, sütőpor vagy egyéb efféle, kis édesítés. Vagy 1 tojás, 3 dkg mák, 1 dkg zab (opcionális és lehet sokkal több is), némi mazsola s édesítés, sütőpor...etc. Diósan is lehet őket.

Piskótát is lehet szénhidrátszegényen, de nem lesz olyan jó, én zablisztet és barnarizslisztet is teszek bele a kókuszliszt mellé (jó, a kókuszliszt is szénhidrátos, de mégse annyira, mint a gabonák). Az enyém elég optimalizált, 6 normál tojás, 15-15g liszt és kókuszliszt, 1-2 dkg xilit. Heti többször csinálom.


De a banánkenyerek is vonzóak, azokba sosem teszek plusz édesítést, a mazsolát leszámítva, ami nálunk a legtöbb sütiben van...

2017. máj. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kuglóf (fahéjas v. kakaós)
2017. máj. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%
#1! "nagyon hasonlóan viselkedik gyilkos kis testvéréhez, a búzaliszthez." Atyaég!!! Még milyen idiotaságokat találsz ki??
2017. máj. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
42%

Volt egy barátnőm, aki a saját maga megnyugtatására mindig répatortát csinált, hogy abban alig van liszt és cukor, és amúgy is a répa milyen egészséges. Én teszem hozzá, hogy ráadásul nagyon jó íze van, és még a gyerekek is imádták - mondjuk előre sosem mondtuk, hogy répából van :-)

[Csak zárójelben jegyzem meg, hogy magának a répának is van természetesen kalória tartalma, és a répás süti nem éppen fogyókúrás étel.]

Amúgy a répa meglepően olcsó, mindig csodálkozom, hogy miért kerül fele annyiba mint a krumpli, holott szerintem több vele a macera.



[link]

2017. máj. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!